Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pátek odpoledne v Oloví. Hořel zde jeden z přízemních bytů. Nájemnice, která stačila z bytu utéct, se nadýchala kouře. Hasiči odhadli škodu na majetku na 800 tisíc korun. Zjišťují také, jak k požáru došlo.

„Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů. Podle prvotních informací měla zůstat v hořícím bytě jedna žena, ta se ven dostala sama ještě před příjezdem hasičů. Protože se nadýchala kouře, hasiči jí poskytli kyslík a zavolali záchrannou službu, která ženu převezla do nemocnice," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.  Jeho kolegové zlikvidovali požár během několika minut, po odvětrání zakouřených prostorů vše zkontrolovali ještě s použitím termokamery. „Předběžná škoda je odhadnuta na 800 tisíc korun, příčina požáru je v šetření," dodal Kasal.

Zhruba před měsícem vyhořel v Oloví totálně další z bytů. Ten se nacházel prakticky přes ulici od pátečního požáru. Oheň si tehdy vyžádal celkem šest zraněných osob. S požárem bojovalo pět hasičských jednotek dvě hodiny. Hasičům se v polovině srpna podařilo požár dostat pod kontrolu do půl hodiny od nahlášení, celková likvidace trvala dvě hodiny. Do Oloví byl tehdy povolán i vrtulník letecké záchranné služby. ⋌