Požár zachvátil ve středu lakovnu ve Svatavě na Sokolovsku. Požár zničil téměř celou střechu. Zbytek výrobního areálu se hasičům díky bleskovému zásahu podařilo zachránit. Na místě zasahovalo šest cisteren a žebřík.

K nahlášenému požáru střechy výrobní haly vyjížděli hasiči jednu hodinu po poledni. „Vzhledem k přijatým informacím na tísňovou linku vyhlásilo operační středisko ihned druhý stupeň požárního poplachu. Na místě tak zasahovalo šest cisteren a jeden automobilový žebřík. Požár zasáhl střechu práškové lakovny o rozměrech zhruba 20 x 80 metrů. Hasiči likvidovali plameny jednak z výšky z automobilového žebříku a zásah také probíhal uvnitř haly," vylíčil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal s tím, že celý vnitřek včetně zařízení se hasičům podařilo rychlým zákrokem uchránit a požár se tak mimo střechu objektu nestihl nerozšířit. „Všichni zaměstnanci z lakovny opustili halu ještě před příjezdem hasičů. Ti důkladným průzkumem vyloučili, že by někdo z pracovníků zůstal uvnitř, požár je tak bez zranění," doplnil Kasal. Po odvětrání objektu hasiči několikrát procházeli celý prostor zasažené střechy a hledali skrytá ohniska. Příčina požáru a výše škody je zatím v šetření.

O síle požáru svědčí i reakce některých lidí ze sousedního Sokolova. "Dým byl vidět i z okna našeho panelového domu," řekla jedna z obyvatele sokolovského sídliště Vítězná. Podrobnosti o požáru zjišťujeme.