Duel brankově otevřela ve 2. minutě křídelnice Kristýna Königová. Posléze si Kynžvart vytvořil tříbrankový náskok, když se dvakrát střelecky prosadila Sofiia Bezrukova, který stanovila skóre 4:1.

Na začátku třinácté minuty šly Západočešky již do šestibodového trháku 11:5, když se postupně brankově radovaly Veronika Vávrová a Natália Némethová. Hráčky Kynžvartu neměly dost, když Zlín přitlačily a převahu dokázaly zúročit v důležité branky.

V závěru prvního poločase zaznamenal Kynžvart tříbodovou sérii, kterou přetavil v poločasové vedení 21:14. I po změně stran hráčky z lázeňského města diktovaly tempo duelu, což se odrazilo na navýšení náskoku, který činil v 50. minutě po přesném zásahu Claudie Rampové, rozdíl deseti bodů 30:20. Závěr duelu si Západočešky užívaly, když přidaly soupeři ještě deset branek a nakonec dotáhly duel do výhry 40:24.

Po základní části přijde na pořad play-off, ve kterém Kynžvart narazí v semifinále na DHC Slavia Praha. První duel bude na programu 27. dubna na palubovce Slavie, druhý pak budou hostit Západočešky v sobotu 4. května.

Handball club Zlín – Házená Kynžvart 24:40 (14:21). Nejvíce branek: Kříčková 6, Polomíková 4, Filípková 3, Šimková 3 – Vávrová 7/2, Tesařová 6, Königová 6, Kapusniaková 5. Rozhodčí: Beneš, Kubis. Sedmimetrové hody: 1/1:3/3. Vyloučení: 3:1. ŽK: 0:1 (Vávrová). Diváci: 123.