K dalšímu přípravnému utkání odjeli hráči do Prahy, na led zdejší Kobry. Na zrekonstruovaném stadiónu s kanadskými rozměry byl viděn pohledný rychlý hokej. Domácí se ujali vedení na začátku třetí minuty brankou Šeby. Baníkovci ale příliš neotáleli a ještě v téže minutě vyrovnali, když Soukup tečoval bombu od modré střílejícího Mudry. V sedmé minutě se ujali domácí opět vedení, když z ojedinělé akce skóroval z úhlu Novák. Hosté ale měli v průběhu třetiny stále víc ze hry a v 16.minutě po nádherné akci Szaba, Kašpara a Nového posledně jmenovaný vyrovnal střelou do prakticky prázdné branky domácích – 2:2. Jenže hned po vhazování se sokolovští dopustili chyby v rozehrávce a na branku Jakubala se řítil osamocený Žáček, který uzavřel účet první třetiny – 3:2.

Do 2. třetiny vlítli Baníkovci jako vítr a po 21 sekundách zavěsil Soukup po asistenci Veverky a vyrovnal tak stav utkání na 3:3. Ve 26. minutě vybojoval Soukup puk v útočném pásmu a nekompromisně zavěsil – 3:4. Nutno dodat, že v těchto momentech utkání měl Baník místy až drtivou převahu a neustálými výpady zaměstnával domácí obranu. Ve 37. minutě vstřelil Soukup svůj čtvrtý gól v utkání, když se před brankou domácích dobře zorientoval Dobřemysl, který mu u vstřelené branky asistoval – 3:5. V čase 38:31 upravoval domácí Černý na 4:5.

Ve 40. minutě, těsně před odchodem do šaten, využili tlaku v útočném pásmu Dobřemysl s Veverkou a sokolovský kapitán změnil průběžný stav zápasu na 4:6 ve prospěch Sokolova.
Ve třetí třetině již odpočívala útočná trojice Sopr, Kopkaš a Cimburek a šanci dostali mladíci. Hra byla v těchto momentech přerušována několika vyloučeními na obou stranách za běžné přestupky. V 52. minutě dobruslil jako první vyhozený puk z obranného pásma Nový a nedal domácímu gólmanovi nejmenší šanci – 4:7.

Obě mužstva se domluvili ještě na samostatných nájezdech, ve kterých baníkovci nedokázali skórovat ani jednou a domácí využili dva z pěti prováděných nájezdů. Baník předvedl velmi solidní výkon.
K dalšímu přípravnému utkání zajíždí hopkejisté Baníku v neděli 24. 8. do Klatov.


Branky: 3. Šeba, 7. Novák, 16. Žáček, 39. Černý – 3. Soukup (Mudra), 16. Nový (Szabo, Kašpar), 21. Soukup (Veverka), 26. Soukup, 37. Soukup (Dobřemysl), 40. Veverka (Dobřemysl), 52. Nový.
Vyloučení: 8:9, Využití: 0:2, Oslabení: 0:1, Diváci: 50.
Sestava Baníku: Jakubal – Mudra, Vaan den berg, Říha, Diblík, Magula, Szabó – Dobřemysl, Veverka, Soukup – Sopr, Cimburek, Kopkaš – Kašpar, Luthan, Nový – Račanský, Pfister R., Kalousek. Trenéři: Potužník, Kurfürst.
Sestava Kobry Praha: Kalčík (30. Křivánek) – Němeček, Vitů, Pazourek, Urbanec, Černý, Záhorovský – Valenta, Malárik, Žáček – Culka, Jakerle, Georgiev – Tománek, Kubišta, Hladil – Novák, Šeba, Paris. Trenér: Šeba. (km)