K prvnímu mistrovskému utkání letošního ročníku druhé hokejové ligy odcestují dnes hokejisté Baníku Sokolov. 254 kilometrů dlouhou pouť zakončí v Jablonci, kde je na místním zimním stadionu přivítá domácí tým, HC Vlci Jablonec.

Jablonečtí skončili v uplynulé sezoně na 5. místě. V play – off byli potom vyřazeni již v prvním kole, 3:1 na zápasy, mužstvem ZVVZ Milevsko.
Baníku se v minulé sezoně proti Jablonci příliš nedařilo. Prohrál obě odehraná střetnutí, nejprve v Jablonci 2:7, poté i v odvetě na domácím ledě 3:4.

V přípravě na novou sezonu odehráli Vlci celkem devět přípravných utkání, v nichž si připsali 3 vítězství, 1 remízu a 5 porážek.

Sestava s jakou Baník nastoupí do zápasu ještě není známá. Mimo hru je dlouhodobě Formánek. Nejistý je však i nadále start Mudry, Soukupa a Dobřemysla, kteří doléčují svá zranění.

„Samozřejmě bychom rádi zahájili soutěž bodově, ale uvidíme co nám dovolí soupeř a co mu dovolíme my, doufejme že na konci zápasu budeme tím šťastnějším mužstvem,“ vyřkl zápasovou prognózu sokolovský kouč Karel Potužník.