K prvnímu mistrovskému utkání základní části II.ligy ČR odjeli sokolovští hokejisté do Jablonce nad Nisou, aby zde změřili síly s místním celkem Vlků. Přestože byli lepším a kompaktnějším celkem, přivezli si nakonec porážku.


HC VLCI JABLONEC 5
HC BANÍK SOKOLOV 4


Baníkovci přijeli k utkání plni odhodlání v prvním mistráku bodovat. Tomu odpovídal i úvod utkání, neboť hned v desáté vteřině byl vyloučen domácí hráč za hákování a sokolovští vyvinuli v přesilové hře velký tlak na branku domácích, nicméně skórovat se jim nepodařilo. Domácí brankář měl i poté plné ruce práce, ale hostům chyběla přesná muška. V osmé minutě hráli také domácí svou první přesilovku a v té se jim dařilo podstatně lépe než Baníku, již po 10 vteřinách jejího průběhu vedli 1:0, když střela Ulrycha od modré doskákala mezi skrumáží nohou až do Schafhauserovy svatyně. Domácí v tuto chvíli tahali za kratší konec a v čase 13:56 se jim dokonce podařilo zvýšit na 2:0 po dorážce Špalka. Hosté měli potom ještě několik příležitostí, z nichž za zmínku stojí vzorná spolupráce Vrby s Račanským, kdy posledně jmenovaný nastřelil tyč domácí branky. Do konce třetiny se pak již nic podstatného nestalo.

Ve druhé třetině zvýšili Baníkovci tempo a to hlavně při napadání soupeře v jeho obranném pásmu. Domácím to činilo značné potíže, a tak v čase 30:35 vybojoval Nový ve vlastním oslabení Pechem vyhozený puk a nekompromisně snížil stav na 2:1. Za další minutu se ale nechal Schafhauser zaskočit střelou z nulového úhlu a domácí šli opět do dvoubrankového vedení. Aby toho ale nebylo málo, za daších 20 vteřin skvěle opět Nový přečetl domácích rozehrávku a tváří v tvář nedal Barkovi v brance domácích žádnou šanci – 3:2. Hosté byli v tuto chvíli nahoře a dávali to domácím hodně znát, už za další minutu srovnal skóre Soukup po asistenci mladíčka Říhy. Hra se po této brance trochu srovnala. V závěru třetiny dostali Baníkovci druhou možnost přesilové hry a tentokráte byli úspěšní. Šest vteřin před sirénou po kombinaci celého prvního útoku zakončil akci Ladislav Veverka a hosté šli poprvé v zápase do vedení – 3:4.

Ve třetí části hry Baník udržoval tempo, ovšem do hry se poněkud vložil hlavní rozhodčí, který nestejným metrem posoudil několik zákroků na obou stranách. A tak se sokolovští museli bránit několika přesilovkám a to i v dvojnásobném oslabení. V čase 48:40 domácí vyrovnali, když po hrubé chybě Waardenburga v obranném pásmu a následném závaru vstřelil branku Skalický. V čase 52:11 sudí opět vyloučil sokolovského hráče a domácí potřetí v utkání využili přesilovou hru – 5:4. Hosté potom ještě zkusili hru bez brankáře, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.
Baník nepředvedl ve svém prvním utkání v soutěži špatný výkon, ale v dalších zápasech bude potřebovat zřejmě lepší koncovku a častější střelbu, zejména v přesilovkách.

Branky: 8. Ulrych (Hudíček), 14. Špalek (Skalický), 32. Skalický (Protivný), 49. Skalický, 53. Měrtl (Stehno) – 31. Nový (Pech), 33. Nový, 34. Soukup (Říha),40. Veverka (Soukup, Dobřemysl).
Vyloučení: 3:10, Využití: 3:1, Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Smitka - Žídek, Podrazil. Diváci: 165.
Sestava Baníku Sokolov: Schafhauser – Van Waardenburg, Mudra,Říha, Diblík, Pech, Přindiš, Čižniar – Veverka, Soukup – Dobřemysl, Sopr, Cimburek – Kopkaš, Račanský, Vrba – Nový, Sláma, Louthan – Magula. Trenéři: Potužník. (km)