BANÍK SOKOLOV - HC ŘISUTY 5:3

Domácím se nevydařil úvod utkání. Po nevyužité přesilovce, která přišla hned po sedmi sekundách hry, se prosadili hosté. Jejich útok předvedl pěknou kombinaci před Schafhauserem, na konci akce stál Kos a poslal je do vedení – 0:1. O 42 sekund později postrčil puk z rohu kluziště Landa na exkladenského Gardoně a ten svojí dělovkou poslal kotouč pod horní tyčku domácí klece – 0:2.
Domácí nepříjemný úvod nepoložil a snažili se o gólovou odpověď. Šance si vypracovali Dobřemysl, Vrba a Veverka. V 8. minutě našel Račanský svou přihrávkou za obránci Nového, ten byl v samostatném nájezdu zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Exekuce se ujal kapitán Veverka, ale puk mu v rozhodující chvíli poskočil, a tak nepovedená střela našla jen lapačku Schwambergera v brance hostí. Vzápětí rozhodčí vyloučil Veverku, a hosté tak měli možnost zvýšit své vedení. V obranném pásmu však vybojoval kotouč Soukup, na útočné modré žabičkou za obránci našel Dobřemysla a ten zasunul kotouč mezi Schwambergerovy betony – 1:2. Poté si vyložené šance vypracovali i hosté. Puk projel po brankové čáře domácí branky, ale osamocený Kos na něj nedosáhl. Z protiútoku mohl vyrovnat Soukup, ale nevšiml si osamoceného Račanského, a tak jeho střela mířila jen do betonů hostujícího brankáře. Ve 14. minutě měli výhodu přesilové hry opět domácí. Dobřemysl, kterého našla zcela osamoceného křížná přihrávka u pravé tyče, však prováhal správný moment pro zakončení. V závěru třetiny pak přestáli domácí další přesilovku soupeře.

Ve druhé třetině měli baníkovci další výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici usedl Mádl a 23 sekund před jeho návratem na led potrestal jeho vyloučení střelou od modré čáry Přindiš – 2:2. Poté byli opět vidět hosté, dvě dobré šance Klause zůstaly nevyužity. Po faulu Přindiše dostali výhodu přesilové hry. Od počátku se usídlili v obranném pásmu Baníku a Mádl tvrdou střelou od modré orazítkoval tyč Schafhauserovy branky. Domácím se nakonec podařilo vyhodit kotouč za třetiny, ve středním pásmu ho našel Dobřemysl a přes obránce se protlačil až před gólmana a zakončil přesně – 3:2. V 11. minutě mohli odpovědět hosté, kteří se dostali do přečíslení, ale Schafhauser zastavil na brankové čáře levým betonem tutovku Scherzla. Také domácí Soukup pálil po pěkném přiťuknutí od Slámy jen do brankáře, a tak ke slovu přišli opět hosté. Po chybě domácích využili protiútok 3 na 2, když Landa nakonec dopravil vyražený puk do sítě – 3:3. V závěru třetiny měli Řisutští další šance. Pech byl při rozehrávce sražen na led, obrán o puk, ale situaci opět vyřešil vynikající Schafhauser. Poté rozhodčí poslal na trestnou lavici Přindiše, ale hosté ani tuto šanci v závěru třetiny nevyužili.

Ve třetí třetině se museli domácí obejít již bez zraněného kapitána Veverky. Úvodní šance Sopra s Račanským zůstala nevyužita. Vzruch tak přinesla až 6. minuta, kdy obrovitý Mádl poslal úderem loktem, bez povšimnutí mužů v pruhovaném, na led Slámu. Následné vášně museli krotit rozhodčí. Další šanci měl hostující Landa, ale Schafhauser byl opět připraven. Na domácí straně odpověděl svou šancí Račanský, ale neměl dostatek klidu k zakončení. V 50. minutě využili domácí další přesilovku, Pechovu ránu dorazil do hostující branky neodbytný Sopr – 4:3. V další přesilovce Baníku se paradoxně předvedl svým dalším zákrokem Schafhauser, když vychytal samostatný nájezd Klause. Utkání v těchto chvílích gradovalo. V 57. vyhodil Sopr puk v pádu na hranici obranného pásma mimo mantinely a obdržel trest za zdržování. Hosté se usídlili v obranném pásmu Baníku, ale opět se nedokázali proti houževnatě hrajícím domácím prosadit. Minutu před koncem odvolali trenéři Řisut v zoufalé snaze o vyrovnání brankáře. K puku se však dostal v obranném pásmu Vrba a poslal ho do opuštěné branky soupeře – 5:3.
V dalším utkání se představí hokejisté Baníku v neděli 5. 10. na ledě Klatov.

Branky: 9. Dobřemysl (Soukup), 26. Přindiš (Sláma), 29. Dobřemysl, 52. Sopr (Pech, Přindiš), 59. Vrba (Přindiš) – 3. Kos (Wolf, Landa), 4. Gardoň (Landa), 35. Landa (Mádl, Scherzl).

Vyloučení: 6:5, Využití: 2:0, Oslabení: 2:0. Rozhodčí: P.Würtherle – Krátký, Šúr. Diváci: 544.
Sestava Baníku: Schafhauser – Mudra, Van Waardenburg, Říha, Pech, Přindiš, Diblík – Veverka, Soukup, Dobřemysl – Kalousek, Sopr, Sláma – Račanský, Vrba, Nový – Louthan, trenér: Potužník.
Sestava Řisut: Schwamberger – Mádl, Sedláček, Hlavatý, Babický, Pešek, Spilka – Hlusička, Hegenbart, Klaus – Suchý, Wolf, Kos – Landa, Gardoň, Scherzl – Lapáček, Čermák. Trenér: Novák.