Po úvodním šoku, kdy v čase 3:07 svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 0:2, se domácím podařil obrat a v polovině zápasu se dostali do vedení. Hostům se podařilo o několik minut později vyrovnat, ale domácí strhli vítězství v poslední třetině přece jen na svou stranu, když využili v 52. minutě přesilovou hru Soprem. Hosté zkusili v závěru utkání hru bez brankáře, ale puk získal domácí Vrba a poslal ho do opuštěné klece Řisut.
„My jsme měli trošku obavy z tohoto utkání, hráči byli trošku nervózní a to se projevilo v začátku, kdy se po našich hrubých chybách dostal soupeř lehce do vedení. Kluci to ale nevzdali, bojovali a podařilo se nám zápas otočit. I když jsme měli ve druhé třetině problémy v obraně a několikrát nás podržel Schafhauser, myslím, že to bylo zasloužené vítězství,“ zhodnotil sobotní duel sokolovský kouč Karel Potužník.
„My jsme velice dobře začali. Na toto utkání jsme se důkladně připravovali, protože jsme potřebovali přivézt vítězství, ale hráči nesplnili to, co měli. Utkání rozhodly individuální chyby, hlavně obránci nehráli dobře. Dopustili jsme několika chyb, které domácí potrestali. I když jsme na to hráče upozorňovali, že Sokolov, jakmile získá puk, půjde okamžitě dopředu. Tím nám také dělali domácí obrovské problémy. To, že se jim podařilo vsítit dvě branky v oslabení, považuji jen za dílčí úspěch, který je postavil na nohy. My jsme nehráli v určitých fázích zápasu dobře. Sokolov ale musím pochválit, protože jeho hráči bojovali, měli srdce na pravém místě a to jim přineslo kýžené vítězství. To je také změna, kterou vidím na domácích. Předešlé tři sezony jsme s nimi neměli takové problémy, protože nebojovali. I když my jsme měli dnes také šance, nastřelili jsme dvě tyčky za stavu 3:3 a měli jsme i spoustu brankových příležitostí a v jednu chvíli i výrazný tlak, ale nedali jsme góly,“ zhodnotil utkání řisutský lodivod, bývalý československý reprezentant, mistr světa z roku 1976 a 1977 Eduard Novák.