Již páté kolo čeká na hokejisty druholigového Baníku Sokolov. Po týdenní pauze pocestují v neděli na led tradičního soupeře z Klatov. V minulé sezoně skončily Klatovy o příčku před Baníkem, na šestém místě. V play – off byly vyřazeny stejně jako Sokolovští v prvním kole. Vyrovnané byli i vzájemné zápasy, v Klatovech Baník prohrál 1:2, v domácím prostředí pak oplatil hostům porážku v poměru 3:1. Oba celky se utkali i v přípravných zápasech před letošní sezonou. V Sokolově Baník zvítězil vysoce 8:3, z Klatov si odvezl porážku 3:4.
Před sezonou prošlo mužstvo, které nastupuje pod novým názvem SHC Maso Brejcha Klatovy, minimálními změnami a chce hrát v horních patrech tabulky. Úvod současného ročníku se Klatovským ale příliš nevydařil, po čtyřech kolech jsou na 17. místě tabulky se čtyřmi body. V posledním kole si však mužstvo, po vynikajícím výkonu brankáře Ježe, přivezlo vítězství z Jindřichova Hradce 4:2 a v domácím prostředí bude chtít proti Baníku potvrdit dobrý výkon od Vajgaru.
Bodovat bude chtít i Baník. „Už je to trochu tradice, že v mistrovských zápasech se Sokolovu v Klatovech nedaří, takže to bychom chtěli změnit, ale bude to těžký zápas, říká trenér černožlutých Karel Potužník.
Důležité bude v jakém složení se do Klatov Baník vydá. Po posledním domácím utkání s Řisutami mělo několik hráčů zdravotní problémy. Dlouhodobé problémy má Soukup, s poraněným ramenem laboruje Dobřemysl. Zmiňovaný duel nedohrál zkušený kapitán domácích Ladislav Veverka, který po druhé třetině odstoupil z utkání kvůli problémům s třísly a prakticky celý týden odpočíval. V Klatovech by však měl být trenérům k dispozici.