SHC KLATOVY - HC BANÍK SOKOLOV 9:3

Baníkovci začali velmi špatně, hned po úvodním buly je soupeř zatlačil do obranného pásma a v čase 0:38 se domácí ujali vedení. Ve třetí minutě využili klatovští první přesilovou hru Dorňákem a bylo to 2:0. Sokolovští hráli v těchto chvílích opravdu velmi zakřiknutě, přišla další série vyloučení. V přesilovkách se domácím náramně dařilo, a tak po prvním dějství svítil na výsledkové tabuli stav 5:0 pro SHC Klatovy.

Do druhé třetiny nastoupili Baníkovci přece jen aktivněji a několikrát ohrozili výborného Ježe v brance domácích. Ten si však se všemi brankovými příležitostmi hostů poradil a tak ke slovu přišli opět v tomto utkání střelecky disponovaní domácí. Ve 26. minutě zvýšil na 6:0 Geltner po asistenci Zemana. Ve 27. minutě přece jen svitla naděje na zkorigování výsledku a po pěkné kombinaci mezi Mudrou a Soukupem posledně jmenovaným vstřelili hosté svou první branku. Jenomže v těchto fázích byla hra velmi neurovnaná, převládali emoce, s čímž si hlavní rozhodčí několikrát příliš nevěděl rady a Baník se musel bránit několika i dvojnásobným oslabením. Neubránil však vše a do konce třetiny ještě třikrát inkasoval. Konečný součet po dvou třetinách byl tak hrozivých 9:1 pro domácí.

Ve třetím dějství začali lépe sokolovští a po několika vteřinách vstřelil druhou branku hostí Sláma. Baník měl v těchto fázích už rozhodnutého utkání více ze hry, měl řadu dalších brankových příležitostí, ale branku vstřelili už jen v 52. minutě při vlastním oslabení po souhře Kalouska s Louthanem. Utkání se dohrálo s řadou vylučování, hosté obdrželi dokonce tři vyšší tresty. Na skóre se však již nic nezměnilo a tak konečný výsledek je vysoká prohra Baníku 9:3.

Hráči Sokolova se musí z vysoké prohry rychle oklepat, neboť ve středu 8. 10. od 18 hodin hostí silný celek IHC Písek.

Branky: 1. Hobl, 3. Dorňák (Maxa, Klaus), 11. Dorňák (Kuželík), 18. Maxa (Klaus), 19. Dorňák (Hobl), 26. Holý (Zeman), 31. Holý (Kuželík, Mainer), 39. Hobl (Klaus), 40. Maxa (Holub, Dorňák) – 27. Soukup (Mudra), 41. Sláma, 52. Louthan, Kalousek.
Vyloučení: 15:22, Využití: 6:1, Oslabení: 1:1. Rozhodčí: Uřídil – Bouzek, Dominik. Diváci: 420.
Sestava Klatov: Jež – Kepl, Hochman, Mainer, Geltner, Klaus – Maxa,Geltner, Setíkovský, Holý, Kuželík, Dorňák, Holub, Zeman, Pericat. Trenéři: Čuban.
Sestava Baníku: Závorka (20. Schafhauser) – Van Waardenburg, Mudra, Říha, Diblík, Pech, Přindiš – Veverka, Soukup, Dobřemysl – Sopr, Kalousek, Sláma – Račanský, Nový, Cimburek – Louthan. Trenéři: Potužník, Kurfürst. (km)