V nedělním duelu na ledě Klatov, se Baníku nepodařilo protrhnout nepříznovou bilanci na ledě tohoto soupeře, který sokolovské hokejisty provází již několik let.
Sokolovští nezačali utkání dobře, již ve 33. sekundě inkasovali první branku. Poté se do utkání vložil rozhodčí a začala série vyloučení na hostující straně. Ve 3. minutě využili Klatovy první přesilovku, v 11. minutě přidali další branku, v 18. minutě využili dvojnásobnou přesilovou hru, o minuty později přidali pátou branku při výhodě jednoho muže v poli.
„Velice špatný začátek, velice špatné nasazení a letitý problém sokolovského mužstava, kdy je obrovský rozdíl mezi hrou doma a venku,“ viděl sokolovský kouč Karel Potužník hlavní příčiny nedělní porážky.
„Utkání bylo také ovlivněno výkonem rozhodčího, i když na to se v žádném případě nechceme vymlouvat,“ doplnil ještě trenér Baníku.
Sokolovští se museli v Klatovech obejít bez útočníka Vrby, kapitán Veverka hrál se sebezapřením. V průběhu zápasu přišli hosté o Dobřemysla, Diblíka a nakonec i Přindiše, kteří obdrželi trest do konce utkání.
Dnes čeká Baníkovce na domácím ledě silný Písek. A domácí budou chtít opět bodovat. Důležité bude v jakém složení Baník nastoupí a také jak rychle se dokáží hráči otřepat z nedělního debaklu. „K nedělnímu utkání se již nebudeme vracet, musíme se soustředit na dnešní zápas, kdy nás čeká silný Písek“, dodává Potužník.
V loňské sezoně Baník narazil na jihočeský tým až v nadstavbové části. V obou soubojích, doma i venku, byli úspěšnější Písečtí, kteří oba duely vyhráli shodně 5:2.
V letošním ročníku získal Písek prozatím 11 bodů, za čtyři vítězství a jednu prohru. V posledním kole prohrál na ledě Řisut 4:1 a prozatím mu patří 4. příčka tabulky. Baník je se 6 body na 16. místě druhé hokejové ligy.

Dnešní utkání začíná v 18 hodin.