HC BANÍK SOKOLOV - IHC PÍSEK 5:6p.

Domácí se museli v tomto utkání obejít bez Přindiše, Sopra a Soukupa. V první třetině se hrál nepohledný hokej s řadou nepřesností na obou stranách, přesto měli více ze hry zkušení hosté. Již ve druhé minutě orazítkoval domácí horní tyčku Novák, další šance likvidoval Schafhauser. Hosté šli přece jen do vedení ve 13. minutě, kdy se nepřesná střela odrazila od brusle domácího obránce a skončila za zády bezmocného Schafhausera. V závěru třetiny měli ještě hosté 28sekundovou přesilovku 5 na 3, ale domácí jim dobrou hrou již nedovolili skórovat.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s větší aktivitou. Ve třetí minutě však inkasovali při vlastní přesilové hře branku z hole Míky – 0:2. Následné přečíslení Maguly s Veverkou zastavila hůl hostujícího obránce a rychlý protiútok využil přesnou trefou o horní tyčku Novotný – 0:3. V 8. minutě dostali šanci přesilové hry domácí a Veverka v roli levého obránce střelou od modré poslal kotouč mezi betony Kubiše – 1:3. Domácí tento gól ještě více povzbudil. O necelé dvě minuty později přinesla jejich aktivita další úspěch. Střelu Dobřemysla brankář vyrazil, v brankovišti se nejlépe zorientoval Račanský a poslal puk do písecké branky – 2:3. V následné hře 4 na 4 se předvedl opět Schafhauser, který kryl opakované těžké střely Vondřicha i samostatný nájezd Mošovského. Ve 14. minutě hráli hosté v šesti, domácí hráči se více než na hru soustředili na reklamace a toho využil bombou od modré přesně pod víko Slavík – 2:4. Následovala několikaminutová diskuze za nevole publika, ale branka byla uznána. Domácí měli poté k dispozici dvě přesilové hry, ale bez výsledku. Naopak v té druhé ztratil puk na útočné modré Mudra a protiútok a následná rychlá kombinace Píseckých před Schafhauserem znamenaly pátou branku v domácí síti – 2:5.

Třetí část hry patřila domácím. Ti se vrhli hned od počátku do útočného pásma ve snaze o zkorigování výsledku. Již po minutě hry obkroužil branku hostí Sláma, poslal puk před branku na Veverku a ten poslal puk po ledě přesně k tyči – 3:5. Po nich zatopil hostům i druhý sokolovský útok Račanský, Nový, Louthan, ale ještě bez úspěchu. Ve 13. minutě, opět zpoza branky, našel žabičkou Dobřemysl znovu Veverku a ten poslal puk nad beton píseckého gólmana – 4:5. V závěru třetiny dostali domácí výhodu přesilové hry, když vyhodil puk do hlediště z vlastního obranného pásma Mošovský. Baníkovci se usídlili v útočné třetině a jejich snaha o vyrovnání byla korunována Slámou, který se nejlépe zorientoval necelé tři minuty před koncem utkání před brankou hostí – 5:5. Písecký tlak v poslední minutě hasil faulem domácí kapitán Veverka, a 36 sekund před koncem zápasu obdržel trest 2+5+ do konce utkání.

V pětiminutovém prodloužení tak čekala domácí 4:24minutová hra v oslabení tři proti čtyřem. Sokolovští odolávali 3:27 minuty, poté přece jen inkasovali, když vyražený puk vrátil do branky Novák.

Třetiny: (0:1, 2:4, 3:0 - 0:1).
Branky:
28. Veverka (Dobřemysl), 30. Račanský (Dobřemysl), 42. Veverka (Sláma), 53. Veverka (Dobřemysl), 58. Sláma (Děkan, Dobřemysl) – 13. Procházka F. (Novotný), 23. Míka (Ježek), 27. Novotný (Bláha), 34. Slavík (Kalečík, Mošovský), 39. Hovora (Mošovský), 64. Novák (Kalečík).
Vyloučení: 8:8, z toho Veverka 5+2 minuty + OK. Využití: 3:1. Oslabení: 0:2. Rozhodčí: Vojtěchovský – Marek, Chochola. Diváci: 452.
Sestava Baníku: Schafhauser – Děkan, Pech, Mudra, Van Waardenburg, Diblík, Říha – Dobřemysl, Veverka, Magula – Cimburek, Nový, Račanský – Vrba, Sláma, Louthan. Trenér: Potužník.
Sestava Písku: Kubiš – Burkoň, Kalečík, Kříž, Martinka, F. Procházka, P. Procházka, Svoboda – Bláha, Slavík, Vondřich – Pitel, Hovora, Mošovský – Ježek, Novák, Novotný – Nikodém, Míka, Stropnický. Trenér: Rybáček