V šestém kole druhé hokejové ligy přivítali sokolovští hokejisté na domácím ledě silný celek Písku. Diváci viděli opět dramatický zápas.
Domácí trenéři se museli obejít hned bez několika hráčů. Chyběl zraněný gólman Jakubal, dále obránce Přindiš a útočníci Kalousek, Soukup, Sopr.
První třetina se zakřiknutě hrajícím domácím příliš nevyvedla. „V první části jsme nehráli dobře, i když jsme ji prohráli jen 1:0. Byla na nás zřejmě psychická deka z minulého utkání v Klatovech. I hráči byli spíše v očekávání s čím přijde soupeř,“ zhodnotil domácí trenér Karel Potužník nepovedenou první část středečního zápasu.
Hosté se dostali ve druhé části hry až do vedení 3:0. Baníku se ale po zlepšeném výkonu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Písečtí však opět odpověděli dvěma brankami, a zvýšili na hrozivých 2:5. „Ve druhé třetině jsme hru zlepšili, nedařilo se nám ale paradoxně v koncovce a dostali jsme celkem laciné góly,“ hodnotil dále Potužník.
Za nepříznivého stavu 2:5 nastupovali domácí do třetí třetiny zápasu. Hned na jejím začátku se jim povedlo snížit Veverkou. Stejný hráč v polovině třetí části vstřelil další branku a necelé tři minuty před koncem třetiny, se domácím podařilo dokonce vyrovnat dobře hrajícím Slámou. „I za nepříznivého stavu jsme se snažili hráče burcovat a to se nám nakonec vyplatilo, i když jsme si sáhli až na dno svých sil, kdy jsme hráli prakticky od poloviny třetí třetiny na dvě pětky. Díky nasazení a bojovnosti se nám podařilo výsledek zvrátit,“ viděl příčiny obratu sokolovský kouč .
V prodloužení se musel domácí Baník obejít bez svého kapitána Ladislava Veverky. Ten byl půl minuty před konce třetí části hry vyloučen rozhodčím za postupné fauly na 2+ 5+ do konce utkání. Sokolovští tak nastupovali do prodloužení nejen bez svého kapitána, zkušeného hráče, který se trefil v průběhu zápasu třikrát do písecké branky, ale navíc musel hrát od počátku prodloužení v oslabení třech proti čtyřem. Obětavě hrající domácí vzdorovali zkušenému soupeři témeř tři a půl minuty, poté přeci jen inkasovali.
„Nakonec jsme uhráli alespoň bod i když nás trošku mrzí závěrečná prohra, ale hráli jsme celé prodloužení v oslabení a to se dá asi těžko ubránit, zvláště poté, co nás stála hodně sil třetí třetina, kterou jsme odehráli prakticky na dvě pětky,“ uzavřel zápasové hodnocení trenér domácích.
V sobotu se představí Baník na ledě Rokycan. „Důležité opět bude v jakém složení do Rokycan odcestujeme a určitě i jak se nám vydaří úvod zápasu,“ dodal k následujícímu zápasu sokolovský trenér.