Lépe do utkání vstoupili hosté. Brankář Ostrova Miroslav Knížek při rozehrávce chyboval a vřesovský Loskot už neměl problém poslat puk do prázdné branky.
Po utkání viděl celou nešťastnou událost v první třetině brankář Knížek takto: „Výrobce dodal špatnou hůl. Když se k tomu připočítá ještě nekvalitní led, tak je neštěstí na světě. Došlo k sesmeknutí kotouče z hole a následně k nešťastné nahrávce na útočníka Vřesové Loskota,“ vylíčil celé dění gólman Knížek.
Kapitán mužstva René Hromádka počastoval vlastního brankáře velice neslušnými výrazy. „Když řeknu, že je to dřevák, tak to říkám velice, ale opravdu velice slušně,“ hněval se na Knížka Hromádka.
Hrající trenér Vřesové Roman Galeja poděkoval oběma brankářům. „Musím před Pavlem Csipkou smeknout. Chytal opravdu výborně a celý zápas nás držel nad vodou. Poděkovat bych chtěl i Mirkovi Knížkovi. Jeho chyba v první třetině nás dostala do zápasu a opravdu hodně nám pomohla,“ zhodnotil výkony obou strážců svatyň Galeja.
Z pohledu Ostrova to bylo velice nešťastné utkání. „Během zápasu jsme si vytvořili řadu šancí, ale bohužel jsme se nedokázali prosadit. Brankář Csipka podal opravdu vynikající výkon,“ pokračoval kapitán HC Mattoni & OKZ Holding René Hromádka.
Ve druhé třetině sice dokázali domácí vyrovnat zásluhou Martina „Samby“ Černého na 2:2, ale rychlý gól hostí z úvodu třetí třetiny rozhodl o tom, že body si odvezou Vřesováci. „Třetí branka je nalomila. Ale ta čtvrtá, kterou dal Rybár, poslala domácí do kolen,“ uzavřel Galeja.