HC BANÍK SOKOLOV - HC KLÁŠTEREC 1:9

Domácí začali aktivně a hned od počátku se hrnuli do útočného pásma. Byli to však hosté, kteří si vytvořili první brankové příležitosti. Již na konci první minuty hry jeli dva útočníci soupeře na jediného obránce Van Waardenburga, ale šanci Řepíka zneškodnil Schafhauser. Ten musel zasahovat i v následujících minutách a domácí opět několikrát podržel. Baníkovci dostali v 9. minutě výhodu přesilové hry. Kromě Kuklovi střely od modré, kterou tečoval Soukup těsně mimo branku si šance nevypracovali. A tak šli do vedení zaslouženě hosté. Ve 12. minutě si nášlápl po pravém křídle Malát a střelou švihem přes obránce prostřelil domácího gólmana.
Ve 14. minutě přišel jeden ze zlomových momentů utkání. Při přesilovce hostů, kdy na trestné lavici odpočíval obránce Ozom, přehnal svou aktivitu Kukla. Ten v útočném pásmu, za brankou Klášterce, čistě, ramenem poslal na hrazení rozehrávajícího Buchala. Ten však již nebyl v držení kotouče a tak domácí borec zaslouženě putoval na trestnou lavici. Zřejmě díky tržné ráně v obličeje hostujícího hráče nakonec rozhodčí uložil Kuklovi trest za vražení zezadu na 5+ do konce utkání. Za hrubost poslal naštěstí pro domácí na trestnou lavici i Buchala, který se po zákroku vydal ztrestat provinilce. Domácí 50 sekundovou přesilovou hru soupeře 4 na 3, i následnou 5 na 4 přestáli.
V závěru třetiny se ještě natlačil do šance kapitán Veverka, ale jeho střela mířila těsně nad horní tyčku klášterecké branky.

Snahu domácích o vyrovnání ve druhé třetině zastavil hned v 18 sekundě Buchal, který ztečoval ze vzduchu mezi Schafhauserovi betony nahození Řezníčka od modré čáry – 0:2. Definitivní zlom přišel o čtyři minuty později. Po chybě v obraném pásmu domácích se mezi kruhy ocitl s pukem osamocený Malát a mířil přesně – 0:3. Po této brance vystřídal Schafhausera v brance domácích Jakubal. Ten musel, po necelých dvou minutách pobytu na ledě, vytahovat puk ze své branky po střele Nováka – 0:4.
Na straně domácích mohl korigovat Vrba, ale ve svém úniku byl faulován. Následná přesilová hra přinesla pouze další hrubou chybu domácích po níž se dostal do úniku klášterecký Pražák a nabídnutou šanci využil – 0:5. V 35. minutě při vyloučení Kalouska přidali hosté šestý gól. Zpoza branky našel Kotrouš před Jakubalem osamoceného Hartmana a ten měl dostatek času na třikrát přeci jen propasíroval kotouč za záda sokolovského brankáře – 0:6. V 37. minutě zatopil před hostující brankou útok Soukup, Sopr, Sláma, ale ani opakované střely si nenašly cestu do klášterecké klece. Naopak z rychlého protiútoku opět uděřili hosté, kteří využili zkušeně své přečíslení Kotroušem – 0:7. Deprimovaní domácí měli v závěru třetiny možnost další přesilové hry, která však kromě Veverkovy střely nic nepřinesla.

Ve třetí části hry se domácím přeci jen podařilo ve 4. minutě využít po 30 sekundách přesilovou hru. Sama branka jako by charakterizovala nemohoucnost domácích, kterým se nedařilo opravdu nic. Veverka našel u pravé tyčky osamoceného Dobřemysla, ale ten dostal kotouč do branky až po opakovaných střelách s pomocí teče hostujícího obránce – 1:7.
Po této brance vystřídal zraněného Jakubala v domácí brance opět Schafhauser. Hosté ho nenechali dlouho čekat a za 34 sekund musel lovit puk za svými zády po střele Novotného – 1:8. V 52. minutě Klášterečtí zvyšují po nahození Kocka – 1:9, a hrstka hostujících fanoušků v hledišti si žádá „desítku“. Ta se podaří hostům vstřelit v 55. minutě, ale domácím „pomůže“ špatně ukotvená branka, gól kvůli jejímu posunutí nebyl uznán. Další šance hostů maří Schafhauser.
Příští utkání sehrají hokejisté Baníku již zítra, v úterý 28. 10. od 18 hodin, na ledě Kobry Praha.

Třetiny: 0:1, 0:6, 1:2.
Branky: 44. Dobřemysl (Veverka) – 12. Malát (Novák), 21. Buchal (Řezníček), 25. Malát, 27. Novák (Novotný), 30. Pražák (Spitzer, Kocek), 35. Hartman (Kotrouš, Suk), 37. Kotrouš (Suk), 45. Novotný (Řepík), 52. Kocek (Krpenský).
Vyloučení: 8:6, z toho Kukla 5.minut + OK. Využití: 1:1, Oslabení: 0:1. Rozhodčí: Vilt - Hlinka, Vitík. Diváci: 521.
Sestava Baníku: Schafhauser (od 25. Jakubal, od 44. Schafhauser) – Diblík, Ozom, Van Waardenburg, Říha, Děkan, Pech – Dobřemysl, Veverka, Kukla – Nový, Soukup, Sopr – Sláma, Račanský, Kalousek – Vrba, Louthan. Trenéři: Potužník.
Sestava Klášterce: Damašek – Řezníček, Spitzer, Kocek, Loučka, Palubjak, Zmeškal, Koblitz – Buchal, Řepík, Pražák, Suk, Hartman, Kotrouš, Novotný, Novák, Malát, Moro, Jáchym, Krpenský. Trenéři: Nekvinda.