Po domácím debaklu s Kláštercem (1:9) , cestovali v úterý sokolovští hokejisté, již bez trenéra Karla Potužníka, na led pražské Kobry. Zde se jim podařilo prolomit nepříznivou bilanci na hřištích soupeřů a místo dalšího debaklu si přivezli tři body za vítězství 4:2.

Na lavičce sokolovského mužstva stál v roli prozatimního hlavního kouče dosavadní asistent Rostislav Kurfürst. „Snažil jsem se hráčům dostat do hlavy, že hokej hrát umí a že chtějí vyhrát, to bylo asi to nejdůležitější. Hráči to chtěli dokázat, a nakonec se jim to povedlo. Odmakali to, poctivě se vraceli, bojovali. Přistoupili na věci, které jsem po nich chtěl. Dokázali to plnit dvě třetiny, díky tomu jsme vyhráli. První a třetí třetinu jsme hráli jednoduše, hráli jsme to na co máme, a včem je naše přednost. Ve druhé třetině jsme hráli to co v minulých zápasech a byli jsme opět pod tlakem. Hráči viděli, že když plní co se jim řekne, tak to funguje. My nemůžeme nikoho vyučovat hokej, ale máme na to, když budeme plnit to co si řekneme, abychom vyhrávali.“

Ve stejném duchu bude apelovat dosavadní asistent na hráče i v dnešním zápase. „Budu opět nabádat hráče, aby hráli opět to, co nám přineslo úspěch na Kobře. Hrát jednoduše, plnit požadavky trenéra a útočníci musí pomáhat obráncům,“ dodává k dnešnímu zápasu sokolovský asistent.

Ten se připojí, kvůli trenérským povinnostem v hokejbalové extralize, k týmu zřejmě až v průběhu zápasu. Kolín nasbíral prozatím v jedenácti zápasech šest bodů, ale jeho poslední výsledky kdy prohrál v Klášterci 0:3, ale dokázal doma porazit silné Milevsko 3:2 ukazují, že to nebude snadný soupeř.