HC PK VŘESOVÁ - HC MATTONI OKZ 3:4

V první třetině se hrál průměrný hokej. Obě mužstva se postupně dostávala do tempa a vypracovávala si první šance. Navrh ale měli oba gólmani, kteří i ve zbytku zápasu prokazovali své kvality. První branku utkání diváci viděli až půl minuty před první sirénou. Sapouškovu střelu od modré Csipka neviděl a kotouč spatřil, až v brance. – 0:1.

Druhá třetina přinesla již kvalitní hokej s mnoha dramatickými momenty. Do úvodní šance se dostal hostující Robert Černý, ale jeho samostatný nájezd z levé strany zneškodnil haškovsky vřesovský gólman Csipka. Domácí odpověděli z protiútoku Koněvalíkem, který střelou nad Knížkovu lapačku srovnal stav utkání na 1:1. Stejný hráč poslal o necelé tři minuty později, po akci s Loskotem, domácí do vedení – 2:1. Vzápětí mohli hosté srovnat, ale puk pouze zazvonil o horní tyčku domácí klece. Dál se hrál vyrovnaný, pohledný hokej. Ostrovským se podařilo srovnat v 15. minutě při přesilové hře, kdy opět zaúřadoval Sapoušek, který v pozici levého obránce na modré čáře naznačil střelu, aby posléze odeslal puk k pravé tyči na Kopfsteina a ten měl již snadnou práci s uklizením kotouče do prázdné branky – 2:2. V 17. minutě mohl poslat stejný hráč při svém brejku hosty do vedení. Jeho zakončení mezi betony, ale znovu vystihl výborně chytající domácí gólman.

Prvních téměř šest minut třetí části hry odehrála domácí Vřesová v početní výhodě. Její hráči měli k dispozici i tři zkrácené přesilovky pět na tři (24, 55 a 55 sekund), ale vstřelit branku se jim nepodařilo. Naopak, bezprostředně po jejich skončení udeřili znovu hosté, kteří využili svého rychlého přečíslení dva na jednoho znovu Holubem – 2:3. V hektickém závěru se domácí snažili o vyrovnání. Jejich útočné snažení poskytlo hostům několikrát možnost rychlých protiútoků a tak se dál hrálo napínavé utkání. Vřesovským se přeci jen v závěru podařilo srovnat v přesilové hře, necelé tři minuty před koncem třetí třetiny Vítem Boroličem. Ani po této brance se domácí nechtěli spokojit s bodem a dál se snažili strhnout vítězství na svou stranu. Nejprve Loskot nastřelil z těžkého úhlu tyč ostrovské branky. Dvacetpět sekund před koncem třetí části hry, při vhazování před Knížkem, si vzal domácí kouč ve snaze načerpat síly a pokusit se rozhodnout utkání, oddechový čas. Hostům se po buly podařilo, sedm sekund před sirénou, vyhodit puk až do obranného pásma Vřesové. U puku byl nejrychleji dojíždějící obránce domácích, který ale zlomil při rozehrávce hůl a poslal kotouč přímo forčekujícímu Pazderovi, který nabídnutou šanci, v čase 59:59, využil.

Branky: 21. a 24. Koněvalík, 58. V. Borolič – 20. Sapoušek, 35. Kopfstein, 47. Holub, 60. Pazdera.

HC PK Vřesová: Csipka – Šafář, Szabo, Bodák, Novák, Pašek, Rozsypal, Krátký, Beran, Malý, V. Borolič, T. Borolič, Koněvalík, Loskot, Večeřa. Trenéři: Galeja.
HC Mattoni Ostrov: Knížek – Veselý, Král, Sapoušek, P. Tasner, Orlich – R. Hromádka, R. Černý, R. Černý j.,Kopfstein, Pazdera, Holub, J. Tasner, Kolkus.