Ten byl také prvním soupeřem Baníku v letošní sezoně na domácím ledě. V premiérovém domácím zápase viděli diváci již v úvodní třetině pět branek v síti Trutnova, a i když krátce před první přestávkou hosté snížili na 5:1, zdálo se být utkání rozhodnuté. Trutnovští však ve druhé třetině snížili třemi gólovými trefami na rozdíl jediné branky. Ve třetí třetině proměnil trestné střílení kapitán Veverka, ale hosté o necelou minutu a půl později opět snížili na rozdíl jediného gólu. Uklidnění do domácích řad vnesl až Sláma svou brankou tři minuty před koncem, kterou ještě v závěru pojistil další trefou, tentokráte do opuštěné branky hostí, svým dalším gólem Veverka.
Hokejový klub z Trutnova od té doby nasbíral o osm bodů více než Baník a v tabulce mu patří třináctá příčka. Týmu se daří především na vlastním ledě, kde doposud okusil pouhé dvě porážky, a v tabulce zápasů na domácím hřišti mu dokonce patří čtvrtá příčka. Doma bude chtít Trutnov opět potvrdit svou pozici. Trmácet se tři sta kilometrů pro porážku nebudou chtít ani hosté.
„Důležité bude zvládnout obrannou fázi a z toho v utkání vycházet,“ míní trenér Baníku Miroslav Kanis. Nepřipouští si ani nevýhodu svého týmu kvůli dlouhé cestě k utkání. „Vždycky je to nepříjemné, takovéhle dlouhé cestování, ale musíme se s tím vyrovnat. Je to pro všechny mužstva stejné,“ dodává sokolovský lodivod. Ten bude mít k dispozici kompletní kádr. Z karlovarských juniorů naskočí obránce Přindiš. Po dobrých posledních výsledcích v domácím prostředí další pomoc prozatím nebude ze strany sokolovského klubu vyžadována. „Zatím máme svoje hráče, bylo by špatné, aby tady kluci trénovali a potom nehráli. Všichni trénují poctivě a navíc odehráli všichni dobré zápasy, a není tedy důvod je ze sestavy vyřazovat,“ upozorňuje Kanis. Jediný otazník visí nad účastí mosteckých Slámy a Závorky, o kterých se rozhodne až dnes. Pokud bude k dispozici Sláma, nahradí v útoku Van Waardenburga, který posílí o víkendu sokolovské juniory.