Ve 25. kole druhé hokejové ligy je ale nečeká lehký soupeř. Sokolovští zamíří na led aktuálně druhého celku skupiny západ, mužstva IHC Písek. A Jihočeši nejsou v domácím prostředí zrovna rozdavační. Ze dvanácti duelů na vlastním ledě okusili pouze dvakrát hořkost porážky, navíc v posledním kole vyprovodili borce z Řisut 5:1.
Své kvality předvedli Písečtí i v prvním vzájemném zápase letošní sezony v Sokolově, kde si v průběhu zápasu vytvořili tříbrankový náskok. Domácí si svou bojovností v poslední třetině po dvou gólových zásazích kapitána Veverky a jedné trefě mladého Slámy vynutili prodloužení. V nastaveném čase nakonec po třech a půl minutách udolali Písečtí od počátku v oslabení hrající domácí výběr.
Sokolovští pocestují na jih Čech bez stále zraněného Václava Dobřemysla, kvůli trestu nebude k dispozici ani Jan Soukup. Naopak může trenér Miroslav Kanis opět počítat s brankářem Závorkou a útočníkem Tomášem Slámou. V jednání je posílení ofenzivy o některého karlovarského juniora.
Utkání začíná v 18 hodin. V domácím prostředí se představí hokejisté Baníku v sobotu, kdy od 17 hodin přivítají celek Rokycan.