Domácí se chtěli revanšovat za nevydařený zápas na ledě soupeře a od začátku zápasu to dávali znát. „Možná díky vánočním svátkům byl úvod zápasu celkem vlažný, protože první gól padl po krásné spolupráci Josefa Rybára a zakončujícího Václava Eismanna až v desáté minutě první třetiny,“ hodnotil úvod zápasu trenér Vřesové Roman Galeja. Další branky domácích přišly hned po nešťastném vyrovnávacím gólu hostujícího Chebu v závěru první třetiny. Během necelé minuty se střelecky znovu dvakrát prosadili vřesovští hráči.
„Do druhé třetiny jako by si řekla obě mužstva, že zapomenou na Ježíška a případné následky z oslav nového roku a začal se hrát svižný hokej,“ pokračoval v hodnocení zápasu vřesovský kouč Galeja. Vřesovští svému soupeři odskočili na 5:2 a bylo jasné, že pro hosty bude velmi těžké v pohodě hrajícím Vřesovským sebrat dobře rozehraný zápas.
„Poslední třetina byla ve znamení nedisciplinovanosti převážně hostujícího mužstva a toho jsme využili k rozhodujícímu úderu a vyhráli tak závěrečné dějství 3:1 a celkově utkání 8:3! Velmi kvalitní výkon podali brankáři obou týmů,“ dokončil pozápasový sumář vřesovský obránce, tentokrát pouze v roli trenéra Vřesové, Roman Galeja.