Sokolov/ V posledním svém vystoupení na ledě soupeře se postarali o největší překvapení 25. kola druhé hokejové ligy. Na ledě druhého celku tabulky, ambiciózního Písku s postupovými plány, předvedli disciplinovaný výkon a nejenže obrali domácí o všechny body, ale nedovolili jim ani vstřelit branku.
Výkon z Písku zopakovali i mezi domácími mantinely. V důležitém derby utkání si zodpovědnou hrou poradili s Rokycany. Teď je čeká další přetěžký zápas. Tentokrát odcestují na led momentálně vedoucího celku tabulky, mužstva ZVVZ Milevsko.
Svěřenci dlouholetého budějovické obrovitého obránce s reprezentačními zkušenostmi Rudolfa Suchánka byli úspěšnější i v prvním vzájemné zápase v Sokolově. Baník nastoupil do utkání 8. kola otřesen po vysoké porážce na ledě Rokycan 8:0. V souboji z jihočechy se mu nepodařilo rovněž vstřelit branku a domácí diváci tak museli přihlížet další porážce. Milevští si nakonec odvezli po trpělivé bezchybné hře výhru 4:0. Dobré výkony je nakonec vynesli ve vyrovnané západní skupině druhé ligy na současné první místo.
V domácím prostředí nebudou chtít hokejisté Milevska chybovat. V čele tabulky je doprovází bodově stejně úspěšný Jindřichův Hradec, na záda jim šlapou Tábor a Písek, kteří ztrácejí na vedoucí dvojici jeden, respektive dva body. Jiné starosti má sokolovský Baník, který po té co zažehnal sestupové starosti, míří do vytouženého play off. Na to mu v současné chvíly chybí jediná příčka a jediný bod.
A Baníku se daří. V posledních čtyřech utkáních získal devět bodů z dvanácti možných. V tomto týdnu však hokejisté především léčili svá zranění. „Snažili jsme se dát se alespoň trošku zdravotně dohromady. Chybělo nám neustále pět až šest hráčů,“ žehrá nad situací sokolovský trenér Kanis. Jistá tak stále není sestava se kterou Baník do Milevska vyrazí. Kvůli chřipce bude stále chybět Václav Dobřemysl. Trenér bude postrádat i Zdeňka Sopra (třísla). Nejistá je účast obránce Jiřího Mudry (natržené břišní svaly), se sebezapřením zřejmě nastoupí zraněný kapitán Ladislav Veverka. Do sestavy se vrací po dvou zápasech distancu, za vyloučení v derby utkání s Klatovy, útočník Jan Soukup. Branku bude opět střežit Závorka. O účasti Slámy se rozhodlo až po uzávěrce Deníku.
Přes problémy se sestavou Baník předem neskládá zbraně. „Do Milevska jedeme s úplně stejnou taktikou jako do Písku. To znamená znovu hrát poctivě z obrany a využívat příležitostí k brejkům. Je to prakticky stejný soupeř.“ říká odhodlaně sokolovský kouč.
Ten věří, že jeho svěřenci nepodlehnou uspokojení z dobrých výsledků a budou opět bezezbytku plnit taktické plány a hrát opět disciplinovaně. „Hráči si plně uvědomují, že to bude hodně složitý zápas a bude hodně záležet jak k němu přistoupí. Vědí že Milevsko je hodně těžký soupeř,“ dodává Kanis.
Utkání na ledě Milevska začíná dnes v 17 hodin.