„My jsme ani nepředpokládali, že to bude lehké utkání. Nedařilo se nám úplně podle představ, ale přesto jsme si postupně vybudovali tlak, ale bohužel jsme ho nedokázali využít. Chybělo nám i trochu štěstí, když jsme v poslední minutě nastřelili dvě tyčky,“ shrnuje utkání trenér domácích hokejistů Miroslav Kanis. „Hosté bojovali, soustředili se jenom na bránění. Samozřejmě tohle je vždycky nepříjemné, když soupeř kvalitně brání. Odehráli ten zápas dobře,“ dodává domácí kouč.
Dnes čeká sokolovské hokejisty další zápas. Derby na ledě Klášterce. Ten je prozatím osmý, v posledním kole si na vlastním ledě poradil se silným Milevskem. Trenéra Kanise trápí před utkáním množství zraněných hráčů. Chybět budou opět Sopr, Mudra a Račanský. K nim se připojil i Vrba. Ten si odnesl z utkání s Roudnicí otřes mozku, když ho v polovině zápasu v šanci „sestřelil“ vracející se Jeschke. Vyloučena je přítomnost karlovarských juniorů. Naopak k dobře chytajícímu Jakubalovi se zřejmě připojí i Závorka. „Musíme se opět vrátit k tomu, co nám přineslo úspěch v posledních zápasech na hřištích soupeřů. To znamená hrát soustředěně z obrany a opět využít brejky,“ říká k taktice pro úspěch v utkání trenér Baníku Kanis.
V prvním vzájemném duelu letošní sezony utrpěli hokejisté Baníku na domácím ledě s Kláštercem vysokou porážku (1:9). Trenér Kanis věří, že to na jeho svěřence nebude mít v dnešním derby vliv: „Možná to bude spíše pozitivní, budeme jim chtít porážku vrátit.“