Ti nenašli o víkendu pochopení pro své chování v Chebu, kde se po rozepři s místními fanoušky uchýlili na střídačku svého týmu. „V Chebu dostali pár facek, tak se jim do Sokolova asi nechtělo,“ okomentoval s úsměvem situaci asi třicetiletý Karel, příznivec Vřesovských.
Domácím hokejistům chyběl důležitější článek v cestě za výhrou. V sestavě se museli obejít bez Rybára, Eismana, Loskota a Šafáře.

V první třetině si mužstva nedělala příliš hlavu s důsledným bráněním. Výsledkem bylo několik šancí na obou stranách. Z příležitostí bratrů Boroličů, Koněvalíka, Berana a Bodáka na domácí straně, Kopfsteina a Mudry na straně druhé skončily v brankách pouze dva puky, jeden na každé straně. Ve 4. minutě otevřel skóre hostující Robert Černý. Za Vřesovské srovnával Anderle v polovině třetiny.

Ve druhé třetině začaly oba týmy hrát zodpovědněji, ale především to na ledě začalo již tradičně více jiskřit. Výsledkem bylo celkem deset vyloučení. Paradoxně obě mužstva skórovala pouze v oslabení. Nejprve dopravili po ose Krátký, Novák, Večeřa kotouč za Bauerova záda domácí. O pět minut později oplácela po chybě Vřesovských dvojice Král s Kopfsteinem, která si pohrála s domácí obranou i gólmanem – 2:2.

V poslední části hry strhli vítězství na svou stranu hosté při přesilové hře ve 49. minutě opakovanou dorážkou Reného Hromádky – 2:3. Domácí se snažili o vyrovnání, ale protiútok dvojice Orlich, Kolkus znamenal dvougólové vedení Ostrovských. Necelé tři minuty před koncem domácí snížili na rozdíl jediné branky. Anderle našel svou pěknou přihrávkou našlápnutého Tomáše Boroliče a ten trefil přesně mezi betony gólmana Bauera – 3:4. Na řadu přišel opět dramatický závěr. Domácí si vzali v čase 18:39 oddechový čas. Při vhazování v útočném pásmu odvolali brankáře. Od vyrovnání je dělil skutečně jen kousek štěstí. Po vhazování byl nejrychleji u kotouče v levém rohu Vít Borolič, před brankou našel svou ostrou přihrávkou Berana, ale jeho teč skončila těsně nad horní tyčkou branky Ostrova. Hostům se nakonec podařilo vyhodit kotouč ze třetiny, nejrychleji u něj byl Pazdera, který ho poslal do opuštěné domácí klece – 3:5.
V závěrečných sekundách vzplály na ledě naplno emoce a celá situace vyvrcholila ještě závěrečnou bitkou, která sice chvíli vypadala, že přeroste v hromadnou, ale nakonec skončila stejně rychle, jako začala.

Branky: Anderle, Večeřa, T. Borolič – R. Černý, Král, R. Hromádka, Kolkus, Pazdera. Vyloučení: 9:9, z toho Pazdera 10 minut osobní trest. Využití: 0:2, oslabení: 1:1. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:3. Rozhodčí: Grech. 34 diváků.
HC Vřesová: Csipka – Galeja, Bodák, Beran, Novák, Pašek, Rozsypal, Malý, V. Borolič, T. Borolič, Krátký, Anderle, Koněvalík, Šnicer, Večeřa, Berka, Szabo. Trenér: Šafář.
Mattoni Ostrov: Bauer – Mudra, Veselý, Král, Orlich, Sapoušek, Krýsl, R. Hromádka, P. Hromádka, R. Černý, Vrána, Pazdera, Kopfstein, Holub, R. Černý jun., Kolkus. Trenér: Procházka.