„Dohrání letošní sezony je finančně zabezpečeno,“ uvedl prezident HC Baník Sokolov Rudolf Francisko. To je, zdá se, jediná jistota. Jak už jsme uvedli, všechna hokejová mužstva Baníku se snaží předehrávat své zápasy na domácím ledě před uzavřením stadionu. To se týká především žákovských týmů, které v současné době prakticky každý den v dopoledních hodinách hrají svá utkání. Ke zbytku zápasů a tréninkům zamíří hokejová mládež do Chebu a Mariánských Lázní.
A–tým předehraje jediné utkání, a to příští středu od 18 hodin s Děčínem. Zbytek druholigové sezony mělo dokončit první mužstvo Baníku na ledě v Mariánských Lázních. „V současné době se objevil i enormní zájem Tachova, který nabídl pronájem svého stadionu k utkáním Baníku zdarma,“ uvedl dále prezident Francisko. Proti sehrání zápasů v Tachově však hovoří nejen vzdálenost, jak připustil i prezident klubu, jelikož ušetřené prostředky za pronájem plochy by stejně musely být naopak vynaloženy na cestovné k zápasům, tak i již nasmlouvané pronájmy v Mariánských Lázních. O tom, kam nakonec A–mužstvo zamíří, se rozhodne v nejbližších dnech.
Další otázkou zůstává, co se bude dít příští sezonu. Město sice zvýšilo dotaci hokejovému klubu o 700 tisíc, ale klub stále postrádá okolo 4 milionů korun na to, aby příští sezonu mohl plně zabezpečit na okolních stadionech. V tomto týdnu rovněž proběhla jednání Sokolovské uhelné s vlastníky starého karlovarského zimního stadionu. Výsledkem jednání bylo, že majitel stadionu nebude požadovat nepřiměřené částky za pronájem. „Je to pomoc, ale situaci Baníku to přesto neřeší. Stále nám chybí zhruba 4 miliony,“ řekl prezident sokolovského klubu. V úvahu pro příští rok tak přicházejí tři varianty.
Varianta 1: Klubu se podaří sehnat nezbytnou částku, a přestěhuje se tak pro příští sezonu (oprava střechy by měla být dokončena k 31.1. 2010) na starý stadion v Karlových Varech.
Varianta 2: Peníze se nepodaří získat. Na okolních stadionech budou zřejmě trénovat mládežnická mužstva (pokud bude ochota rodičů k časově a finančně nákladnému dojíždění). A–mužstvo, juniorský a dorostenecký tým budou zrušeny. Otázkou je, jestli se někdy podaří tyto týmy znovu obnovit.
Varianta 3: Peníze se nepodaří získat. Podaří se však přesunout alespoň A–tým, juniory a dorostence na druhou ledovou plochu do nové hokejové arény v Karlových Varech. S touto variantou včera vystoupil prezident klubu Rudolf Francisko na Zastupitelstvu města Sokolova. Tato varianta přichází v úvahu po intervenci krajského úřadu. K A–mužstvu extraligové Energie by se museli přesunout na hlavní led KV Arény i karlovarští junioři a dorostenci, kteří by tak uvolnili druhou ledovou plochu v aréně pro sokolovské hokejisty.
Nabízí se tak stále několik řešení, doufejme, že zvítězí takové, které bude znamenat pokračování ledního hokeje v Sokolově.