Loučení dnes čeká sokolovské hokejové příznivce. A–mužstvo druholigového Baníku Sokolov se představí v této sezoně naposledy na domácím ledě. Zbytek sezony, alespoň co se zápasů týče, stráví hokejisté ve 30 kilometrů vzdáleném Chebu. Původně se uvažovalo o Mariánských Lázních, později do hry vstoupil se svým enormním zájmem i Tachov. „Pro Cheb hovořilo několik faktorů. Za prvé je to vzdálenost, za druhé je to vyzkoušené místo,“ komentoval důvody rozhodnutí manažer hokejového Baníku Petr Vilhelm.
Sokolovští hokejisté se v Chebu představili již v sezoně 2004/2005, kdy zde v rámci propagace hokeje v Karlovarském kraji sehráli své druholigové utkání s Hvězdou Praha. Kapacita chebského zimního stadionu činí 1 500 míst. K tréninkům budou hokejisté cestovat na opačnou stranu, do Karlových Varů. Počet tréninků je však omezen. Hráči se budou scházet pouze dvakrát týdně.
Dnes se tedy naposledy v této sezoně otevřou brány sokolovského zimního stadionu k zápasu druhé hokejové ligy. Otázkou zůstává, jestli to nebude poslední utkání hokejového Baníku na sokolovském ledě vůbec.
Co si přát pro dnešní duel? O výsledek zřejmě až tak nejde. Snad kvalitní hokej, ale hlavně zaplněný stadion a důstojné loučení. Doufejme, že se z tribun znovu ozve mohutné skandování Baník, Baník. Vždyť kdy jindy by měli dát příznivci žluto–černých barev najevo podporu svému klubu, když ne dnes, v kritické chvíli sokolovského hokeje.