V prvním vzájemném duelu na domácím ledě sokolovští hokejisté podlehli až po boji 4:6, když hosté rozhodli o svém vítězství na konci závěrečné třetiny.
V tomto utkání však byla mužstva v jiné pozici než dnes, hlavně co se Mělníka týče. Ten byl po 12 kolech na prvním místě tabulky s 29 body a přijel do Sokolova jako velký favorit. Od výhry v Sokolově se ale Junioru příliš nedaří. V dalších osmnácti zápasech si jeho hráči připsali pouhých 13 bodů. V posledním utkání na vlastním ledě sice zdolali Kolín (4:2), ale v předešlých osmi zápasech získali pouze jediný bod!! V tabulce se propadli až na 15. místo a aktuálně mají na Baník náskok osmi bodů.
V posledních zápasech se nedaří ani Baníku. Na hráče zřejmě dolehla tíže nejistoty z konce sezony a budoucnosti hokejového klubu. Od konečného oznámení o stěhování ještě v závěru této sezony tým nebodoval. I když sehrál vyrovnané partie, odešel třikrát v řadě poražen. Svou činnost na lavičce ukončil kvůli zaneprázdněnosti s hokejbalovými tréninky asistent trenéra Rostislav Kurfürst, toho v závěru soutěže nahradí Karel Makovec. Trenér se bude muset obejít i bez Václava Dobřemysla, který po první třetině zápasu s Děčínem oznámil rovněž ukončení svého působení u mužstva z důvodů pracovního vytížení.
K dispozici bude mít trenér totožný kádr jako v posledním domácím utkání s Benešovem, nevylučuje ani nasazení některých juniorů. Do branky se opět postaví jeden z dvojice Jakubal, Schafhauser.
„Mužstvo se vinou okolností, jež provázejí rekonstrukci sokolovského zimního stadionu, nenachází v dobrém stavu. Je těžké hráče motivovat. Tréninkové podmínky, kdy trénujeme dvakrát týdně od půl deváté večer, jsou strašně složité. Jediné, co nám za této situace zbývá, je jít od zápasu do zápasu,“ neskládá předem zbraně lodivod Baníku Miroslav Kanis, i když si je vědom tíživé situace.
Utkání v Mělníce začíná dnes v 18 hodin.