Ten přišel letos nezvykle brzy. Je polovina února. V Sokolově pro to ale mají své důvody. Začíná rekonstrukce střechy zimního stadionu. Akce za 150 milionů korun se rozjíždí. „Střecha je v havarijním stavu, několik let by se rekonstrukce ještě možná mohla odkládat, ale šance, že město někdy obdrží podobnou dotaci, se s největší pravděpodobností nebude opakovat,“ řekl k okolnostem uzavření stadionu a následné rekonstrukci starosta města Sokolova Karel Jakobec.
Další prodlevu nechtěli připustit ani statici, hrozba možného zřícení zřejmě byla reálná. Vrásky na čele udělala oprava zejména činovníkům hokejového klubu, a potažmo všem hokejovým příznivcům ve městě, včetně hokejistů samotných. Ti se budou muset přesunout na okolní stadiony v kraji. Navíc je velmi nepříjemné půlení sezony. Všichni doufali, že práce budou zahájeny logicky až po jejím skončení. Marně. A tak všechna hokejová mužstva Baníku míří za tréninky a zápasy do okolí.
A–mužstvo zamíří za svými zápasy do Chebu. K tréninkům budou hráči cestovat do Karlových Varů. Zde mají led připraven dvakrát týdně od 20.15 hodin.
Muži jsou jediným celkem, který zná místa svých „domácích“ zápasů. Mládežnické celky stačily většinu svých domácích zápasů předehrát. O místě konání zbytkových utkání se ještě rozhodne podle volna na jednotlivých stadionech.
Junioři a dorostenci putují ke společným tréninkům do Mariánských Lázní. Zde budou trénovat ve večerních hodinách. Zápasy je čekají již pouze na hřištích soupeřů.
Všechny žákovské celky, včetně základny, dojíždějí k tréninkům na zimní stadion do Chebu.