HC Junior Mělník HC Baník Sokolov 8:3
třetiny: 4:1, 0:2, 4:1

Domácí, kteří nastoupili pouze se 14 hráči v poli, měli dobrý úvod, když ve čtvrté minutě využili Příhodou přesilovou hru – 1:0. V šesté minutě prostřelil hostující obranu mělnický Boháček a zvýšil na 2:0. Také sokolovští dostali příležitost početní výhody a naložili s ní stejně jako domácí, bombu Přindiše od modré tečoval Soukup a snížil na 2:1. Hosté po té promarnili ještě několik příležitostí, ale ve druhé polovině úvodního dějství se spíše bránili nájezdům domácích, kteří se také v jedenácté respektive šestnácté minutě dostali do tříbrankového vedení brankami Ambroze a Vacha – 4:1. Nutno ale podotknout, že čtvrtý gól viděl asi pouze jen pan hlavní rozhodčí, neboť střelu Vacha Schafhauser vyrazil do břevna, nicméně hlavní arbitr, pohybující se v té chvíli u červené čáry, vše viděl jinak než ostatní, kteří byli v tu dobu na ledě a branku uznal.

Do druhé třetiny sokolovský trenér přeskupil jednotlivé formace, místo Schafhausera se do branky postavil P. Jakubal. Hra hostů se viditelně zlepšila, začali více bruslit a přišli i další velké šance. V čase 21.17 využili po pěkné kombinaci i druhou přesilovou hru a snížili stav utkání na 4:2. Autorem branky byl Sláma po přihrávce Kukly. Baníkovci se v těchto chvílích do soupeře doslova zakousli a zasypávali Vokurku v brance domácích jednou střelou za druhou. Bohužel, koncovka vázla a tak další gól padl až několik okamžiků po další přesilové hře. Autorem třetí branky hostů byl Veverka po asistenci Soukupa. To vše v čase 36:15 – 4:3. Škoda řady neproměněných šancí Baníku, utkání se mohlo ubírat úplně jiným směrem.

V úvodu třetí dvacetiminutovky vzal hostům vítr z plachet rozhodčí Smitka, který vyloučil hned dva sokolovské hráče najednou a věnoval domácím dvouminutovou přesilovku 5 na 3. Ti ji využili ke vstřelení důležitého pátého gólu, autorem branky byl Kalivoda. Pak už to byl pouze koncert vyloučených hráčů, zejména na straně Baníku. Hosté si naprostou herní neukázněností zbytek zápasu zkomplikovali sami, a tak v početních oslabeních inkasovali další branky. Jejich autory byli postupně mělničtí Tondr, Chamrád a Kala. Konečný stav na výsledkové tabuli tak po šedesáti minutách hlásil 8:3 pro HC Junior Mělník.
Další mistrovské utkání sehraje Baník na „domácím“ chebském ledě v sobotu od 17.hodin.

Baník Sokolov: Schafhauser (20. Jakubal, 58. Schafhauser) – Diblík, Říha, Formánek, Kunrt, Přindiš, Kloz, Strýček, Jakubal T., Kukla, Veverka, Soukup, Račanský, Sopr, Sláma, Louthan, Nový, Majer, Záhora, Van Waardenburg.
Branky: 4. Příhoda (David), 6. Boháček, 11. Ambroz, 16. Vach (Kala), 44. Kalivoda (Kašák, Kala), 47. Tondr (Kala), 52. Chamrád (Tondr, Klaban) 55. Kala (Kašák, Kalivoda) – 7. Soukup (Přindiš), 22. Sláma (Kukla), 37. Veverka (Soukup).
Vyloučení: 6: 13, navíc Soukup 10 min., Jakubal P. 10 min. + OK+TH. Využití: 5:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 350. Rozhodčí: Smitka – Krátký, Komárek. (km)