V sobotu hokejisté Sokolova vytěžili z domácího utkání s Berounem pouze bod a jejich šance na postup do první ligy se hodně vzdálila. Po dvou dnech je vše jinak. Baník si v pondělí na vlastním ledě vyšlápl na prvoligový Most a je zpátky ve hře. „Jsme samozřejmě strašně rádi, že jsme vyhráli. Navíc jsme udrželi čisté konto, to je pro nás hrozně pozitivní. Oproti zápasu s Berounem jsme hráli daleko zodpovědněji, navíc se nám podařilo proměnit více příležitostí, které jsme měli,“ radoval se po výhře 3:0 trenér hornického celku Mikuláš Antonik.

Sokolov poslal do vedení ve 28. minutě při vlastním oslabení Kverka, který využil tvrdou práci bratří Rohanů. Poté domácí sice nevyužili téměř dvojminutovou dvojnásobnou výhodu, ale 11 vteřin před koncem druhé části se při přesilové hře trefil svou tvrdou střelou po zaváhání hostující obrany kapitán Dobřemysl.

V závěrečné části se hosté snažili o zvrat, vytvořili si tlak, ale vynikajícího Habala překonat nedokázali. Navíc v 53. minutě přidal třetí gól Baníku Boušek. „Kluci to parádně odmakali, odbojovali, hráli hrozně obětavě. Vláďa (Habal) to tam perfektně podržel. Dvakrát jsme sice měli kliku, jednou trefili břevno, jednou to náš gólman tahal až z brankové čáry, ale to k tomu patří,“ pochvaloval si kouč sokolovských hokejistů.

Baník tak Mostu vrátil porážku z úvodního duelu baráže. „Dívali jsme se na video z prvního zápasu, některé věci jsme chtěli poupravit. Dali jsme si pozor při jejich založení útoku a naší obraně středního pásma. V naší třetině byli přesto hodně nepříjemní. Před brankou jsme to ale dobře čistili. Obránci odvedli dobrou práci, stejně tak útočníci, kteří spoustu střel zblokovali,“ pokyvoval uznale Antonik.

Dnes čeká Sokolov utkání v Kolíně. „Budeme bojovat dál. Musíme dál dřít, nechat tam všechno. Půjdeme postupnými krůčky, střídání za střídáním, třetinu za třetinou,“ říká před utkáním trenér Baníku.