Rovněž v duelu o třetí místo uspěl tým z Libavského Údolí, tentokrát libavské béčko, které si poradilo s chebskými Panthery.

Semifinále

V semifinále Kynšperského poháru se hrál pouze jeden zápas, jelikož duel mezi HC Panthers Cheb a Berany z Bernova se na poslední chvíli zrušil pro velkou marodku chebského celku. Berani tak postoupili do finále bez boje.

Druhé semifinále potom přineslo derby, ve kterém se střetlo áčko a béčko Libavského Údolí. Byl to vyrovnaný zápas od první do poslední minuty, každý z týmů se dostal dvakrát do vedení, ale vždy jen na malou chvíli. Nakonec se víc štěstí přiklonilo na stranu áčka, které o své výhře a postupu do finále rozhodlo 35 sekund před koncem utkání.

O bronz

Zápas o třetí místo se hrál mezi béčkem Libavského Údolí a HC Panthers Cheb. Úvod utkání patřil jednoznačně Panterům, dvakrát se dostali do vedení, 1:0 a 2:1. Druhou třetinu už ale Libáč přidal a třemi brankami zápas otočil na 4:2. Poslední část už Panteři nezvládli jak fyzicky, tak takticky, a tak B-tým Libavského Údolí i druhý rok po sobě bral v této nadstavbové soutěži bronz.
HC Panthers Cheb – HC Libavské Údolí „B“ 3:10 (2:1, 0:3, 1:6). Branky: Pachman, Demeter, Kraclík – Kalabza 3, Churáň J. 2, Sýs R., Cabaj, Tomaško, Kejšar, Caba.

Finále

V souboji o první místo áčko Libavského Údolí obhajovalo loňský titul v této nadstavbové soutěži.

Berani vstoupili do posledního zápasu sezony špatně a již po pár minutách prohrávali o dva góly. Ještě v první třetině se jim podařilo snížit, domácí však přidali další branku a do druhé třetiny si přinesli dvougólové vedení.

Bernovští hráči se od druhé části více soustředili na obranu a soupeři postupně docházely síly. Berani tak snížili na rozdíl jediné branky a ve třetí třetině po neskutečném tlaku vyrovnali, a to ještě domácí hráče hodně podržel brankář Petrák, který byl jednoznačně nejlepší hráč utkání.

Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, kdy po pěti nájezdech na každé straně skóroval pouze domácí Tomáš Petrák a zajistil tak áčku Libáče vítězství. Oba bratři Jan (brankář) a Tomáš (útočník) Petrákovi se tak stali ústředními postavami finále.
HC Libavské Údolí „A“ – HC Berani Bernov 4:3 sn (3:1, 0:1, 0:1).

Branky: Petrák 4 – Rejcha, Denk, Raiser.

Čtěte také: Tak tohle asi nikdo nečekal. Prvoligisté zaskočili extraligu

Statistiky play-off

(dodatková soutěž Kynšperského poháru).
Nejlepší střelec play-off: 1. Kalabza (LUB) 8, 2. Petrák (LUA) 7, 3. Sýs P. (LUB) 4.
Nejvíce asistencí v play- off: 1. Sýs R. (LUB), Kubinec (PAN), Melichovský (TUC), Šofrle (LUB) všichni 3.
Kanadské bodování play-off: 1. Kalabza (LUB) 8+1 9, 2. Petrák LUA 7+2 9, 3. Sýs P. LUB 4+2 6.
Nejlepší brankář v play- off: 1. Jan Petrák (LUA), Tři zápasy, tři výhry, 9 obdržených gólů.
Statistiky Kynšperského poháru 2016/2017.

Brankáři celkem: 1. Pavel Tomko (BER), 6 zápasů, průměr gólů na utkání 2,83. 2. Jiří Koudelka (BER), 7 zápasů, průměr gólů na utkání 3,43. 3. Jaroslav Žahourek (HEL), 18 zápasů, průměr gólů na utkání 3,56.
Brankáři čistá konta: Jaroslav Žahourek HEL a Jan Petrák LUA – 2x vychytaná nula.
Asistence brankářů: Pavel Tomko HC Berani Bernov – 3 asistence.
Nejvíce odchytaných zápasů: Vladimír Moravec HC Libavské Údolí „B“ – 20 utkání.
Nejlepší brankář: Pavel Tomko – HC Berani Bernov.

Nejlepší střelec: 1.Daniel Dus (HEL) 52 branek, 2. Roman Rejcha (BER) 30 branek, 3. Tomáš Kalina (FAL) 26 branek.
Nejvíc asistencí: 1. Tomáš Turek (HEL) 23 asistenci, 2. Roman Rejcha (BER) 20 asistencí, 3. Václav Podhrázský (Hell) – 18 asistencí.
Kanadské bodování: 1. Daniel Dus (HEL) – 69 bodů, 2. Roman Rejcha (BER) – 50 bodů, 3. Tomáš Turek (HEL) – 44 bodů.
Nejužitečnější hráč týmu: HC Stars Chodov – Petr Kravařík. HC Renegades – Michal Vaněk. HC Libavské Údolí „B“ – Jaroslav Radoš. HC Hellfish Cheb – Jaroslav Žahourek. HC Berani Bernov – Roman Rejcha. HC Falcons – Tomáš Kalina. HC Lipani Aš – Jiří Zavoďan. HC Libavské Údolí „A“ – Pavel Krycner. HC Tučňáci Cheb – David Melichovský. HC Punkers Chodov – Martin Hromi. HC Panthers Cheb – Jiří Kraclík.

V jubilejním, 20. ročníku se odehrálo rekordních 119 utkání, pouze dvě se neodehrála a byla kontumována. Dalších 5 zápasů se odehrálo, ale byly kontumovány dodatečně za porušení pravidel. Jeden zápas se ukončil předčasně z důvodu nesportovního chováni jednoho z týmů. Do statistik soutěže se zapsalo rekordních 188 hráčů. (kynpo)