V první třetině byla aktivnější sice Poruba, která si vytvořila několik šancí, přesto se z první branky radovali hosté. V 11.minutě si totiž našel skvěla Jaromír Kverka, který si jej následně potáhl a trefil se za záda domácího brankáře Dolejše. Poruba však záhy dokázala brankově odpovědět, když se ve 13. minutě zapsal do střelecké listiny úspěšnou ranou od modré Jakub Stehlík, pro kterého to byl v dresu Poruby sto dvanáctý gólový zápis.

Na začátku druhé periody přidala Poruba druhý gól, když se ve 23. minutě dostal k odraženému kotouči Razgals, který ihned poslal kotouč na Víta Christova, jenž prudkou ranou z mezikruží překonal Michajlova. Sokolov byl blízko vyrovnání ve 33. minutě, kdy se řítil osamocen na brankáře Poruby osamocený Samuel Šmajda, ale ten se proti nájezdu sokolovského mladíka roztáhl přes celou čáru a kotouč za svá záda nepustil.

Chance liga, 36. kolo: HC Baník Sokolov - HC ZUBR Přerov.
OBRAZEM: Sokolov i potřetí zkrotil Zubry, rozhodl v závěru zápasu

Naopak Poruba poté přidala třetí branku, když se v 51. minutě prosadil z kruhu Tomáš Šoustal. V závěru zápasu šel Sokolov do rizika, když brankář Michajlov zůstal na střídačce a Baník zkusil hru v šesti, ale domácí snahu Západočechů definitivně zmrazili čtvrtou brankou, o kterou se zasloužil Vojtěch Střondala, který se prosadil střelou do prázdné svatyně, čím upravil na konečných 4:1.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Baník Sokolov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0). Branky a nahrávky: 13. J. Stehlík (Berisha), 23. Christov (Razgals), 51. Šoustal (Berisha), 59. Střondala – 11. Kverka (Vracovský). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Kráľ, Bezděk. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. Diváci: 363. Poruba: Dolejš – J. Stehlík, Doudera, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald, Hlaváč – Tvrdoň, Střondala, Christov – Razgals, Šoustal, Berisha – Vehovský, Vachovec, Gřeš – P. Mrázek, Krenželok, O. Šedivý. Sokolov: Michajlov – Tureček, Mlčák, Weinhold, Bulka, Klejna, Krajčík, Dorot – Tomeček, Kverka, Vracovský – Bernovský, Vrdlovec, V. Adamec – D. Novotný, T. Rohan, Křemen – Varvařovský, Kysela, Šlechta.