Vloni nejhorší celek Chance ligy začal nový ročník naší druhé nejvyšší soutěže ve velkém stylu.

Horníci po výhře v Havířově a domácí nadílce Litoměřicím neokusili hořkost porážky ani v pražském Edenu, odkud si odvezli bod za porážku v prodloužení.

„S bodem jsme spokojeni, protože Slavia je jedním z favoritů soutěže, ale podle vývoje utkání jsme určitě chtěli víc,“ má jasno sokolovský kouč Tomáš Hamara.

Pravda. Baník na Slavii dvakrát vedl, Slavia dokázala dvakrát srovnat stav, naposledy v 56. minutě. „Je škoda, že se nám nepodařilo udržet vedení 2:1, kdy jsme dobře ubránili přesilovku soupeře a z pokračujícího tlaku jsme dostali vyrovnávací gól,“ posteskl si trenér Sokolova.

Utkání se tak muselo prodlužovat. Hned na začátku ale putoval na trestnou lavici hostující Kadeřávek a zkušený Vampola početní výhodu přetavil ve vítězný gól. „Bylo to pro nás těžké ubránit, Slavia má na tyto situace top hráče, kteří to potvrdili,“ konstatoval Tomáš Hamara.

Oslavy v Kraslicích
FOTO, VIDEO: Karla IV. přivezla do Kraslic Šlechtična

V sokolovské brance se poprvé objevil exkadaňský mág Jakub Neužil, kmenový hráč Sparty Praha. „Máme vždy nějaké plány dopředu domluvené s trenéry Sparty a bylo jen otázkou momentálního zdravotního stavu, jestli se vše uskuteční podle plánu,“ okomentoval kouč Sokolova změnu v brance Baníku.

Ve středu čeká sokolovské fanoušky zápasová lahůdka. Na západ Čech dorazí Poruba, která v neúplné tabulce vévodí Chance lize.