Ve středu zavítali hokejisté Baníku Sokolov k utkání 22. kola druhé ligy do Děčína. Na ledě „medvědů" převedli velmi kvalitní výkon, podařilo se jim otočit nepříznivý vývoj a vyhrát na nájezdy. Svěřenci Jaromíra Carvana tak bodovali počtvrté v řadě.

Hosté, hrající opět ve 13 lidech, začali velmi aktivně, po tyčce Beránka poslal stejný hráč v 5. minutě Baník přece jen do vedení. Domácím se podařilo po několika dalších šancích sokolovského celku, včetně neproměněného trestného střílení Zikmunda, srovnat na 1:1 v 16. minutě Haškem.

Druhá třetina hostům ale vůbec nevyšla, domácí nejprve strhli vedení na svou stranu, a když ve 30. minutě zvýšil Oliverius již na 4:1, přepustil Fečo své místo v kleci Baníku Hruškovi. Mladý hornický tým se ale nenechal nepříznivým stavem srazit na kolena a dál bojoval. Ve 35. minutě se dokonce podařilo snížit v přesilové hře Vránovi. Jenže 59 vteřin před druhou sirénou vrátil Děčínu třígólový náskok Hašek.

Rovněž začátek třetí dvacetiminutovky zastihl v lepším rozpoložení domácí hráče. Svatyně Baníku však odolala a poté se hosté pustili „do díla". Ve 48. minutě ukázal svou rychlost Beránek, který prolétl celým kluzištěm a upravil na 5:3.

Gól sokolovský celek ještě více vyburcoval, další vystupňování obrátek se projevilo i na skóre. V 50. minutě se prosadil Vrána a 37 vteřin po něm srovnal stav v pokračujícím tlaku Baníku Kukla 5:5. A aby toho nebylo málo, po dalších 55 vteřinách šokoval domácí řady Zikmund a obrat byl dokonán 5:6.

V 55. minutě se však Severočechům podařilo utkání přece jen zremizovat Zikou.

Nakonec se rozhodovalo o vítězi až v samostatných nájezdech, v těch hosté ukradli druhý prémiový bod, když proměnil Jirušek a Kukla, na domácí straně pouze Zika.

HC Děčín - HC Baník Sokolov 6:7sn (1:1, 4:1, 1:4).

Branky: 16. Hašek (Procházka, Volráb), 23. Hašek, 28. Oliverius (Drnec, Kalten Böck), 30. Oliverius (Drnec), 40. Hašek (Volráb), 55. Zika (Oliverius) - 5. Beránek (Vrána), 35. Vrána (Beránek, Kašpar), 48. Beránek, 50. Zikmund (Beránek, Rulík), 51. Kukla, 52. Zikmund (Beránek, Vrána), rozhodující nájezd Petr Kukla.

Rozhodčí: Orlický - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 315.

Sokolov: Fečo (30. Hruška) - Říha, Gombár, Priškin, Binias, Rulík, Michálek Račanský, Jirušek, Kukla, Kašpar, Dimitrov, Beránek, Vrána, Zikmund, Sus. Trenér: Carvan.