„Mají zkušený mančaft, který spolu hraje několik let, navíc jsou posílení o hráče Liberce a Benátek. Je to v soutěži top tým, ne náhodou jsou první,“ říká o soupeři trenér Baníku Michal Jäger.

Favorit je tedy jasný. „Přesto budeme bojovat a zkusíme něco uhrát,“ slibuje sokolovský trenér.

K tomu ale budou muset horníci předvést výkon na hranici svých možností. „Musí to od nás být zodpovědná hra bez faulů, s dobrou defenzivou, nesmíme dělat chyby a propadat za kotouč, soupeř musí hrát do plných a dobře střídat,“ vypočítává Jägr své požadavky na své svěřence.

K tomu patří přidat dobrou koncovku. Tedy právě to, co chybělo minulý týden ve Slaném, kde domácí Most přerušil Baníku čtyřzápasovou vítěznou sérii. „Byl to v podstatě souboj gólman Mostu Kuchař versus Sokolov, 'bušili' jsme do něj celý zápas,“ přiblížil kouč hornického celku. Ze 45 střel však skončila v mostecké kleci pouze jediná. A to bylo málo. „Proti Jablonci to musí být lepší, musíme svoje šance proměnit,“ ví Jäger.

Pozor si domácí budou muset dát na přesilové hry Vlků a také Michala Nevyhoštěného. „V podstatě boduje v každém zápase,“ upozorňuje trenér.