Duel měl ale podobný scénář jako předchozí utkání. Neproměněné tutovky, hrubky v obranném pásmu a nakonec prohra, v tomto případě 4:3.

Trenér Rostislav Kurfürst se musel obejít bez zraněného Kašpara a Jiruška. Chyběl také ostrostřelec David Hruška. „Zůstal trčet v silniční zácpě," přiblížil vedoucí týmu Karel Makovec. Kombinovaná sestava hornického celku ale začala na rozměrově malém hřišti dobře. Hosté dobře bruslili a vytvářeli si šance. „Ani domácí mužstvo ovšem nezahálelo se svými příležitostmi, a tak se v první dvacetiminutovce několikrát předvedli oba gólmani," poukázal Makovec. První třetina skončila bez branek, i když tutovky hostů Kuběny, Musila a Kukly volaly po gólu.

Ve druhé třetině domácí uspěli z přesilovky. Z vedení se ale Bílina radovala pouze 25 vteřin, poté využil nečekanou domácí nabídku zpoza branky Trapl a bylo srovnáno 1:1. Dvě minuty před druhou sirénou ale bílinští Draci využili přečíslení a znovu vedli.

A třetí dvacetiminutovka? „Byli jsme aktivnější, domácí naopak nebezpečnější ve svých útočných výpadech. Nám dělal občas problém, a to hlavně v obranné třetině, nekvalitní led a z to ho pramenily chyby v rozehrávce," přibližuje sokolovský vedoucí.

Na konci 45. minuty Bílina zužitkovala další přesilovku a posunula se tak výrazně k výhře 3:1.

Hosté ale nesložili zbraně. Nejprve svou druhou brankou v utkání snížil agilní Trapl a ve 49. minutě bylo vyrovnáno 3:3. „Po asistenci Říhy a Trapla dotlačil kotouč do sítě gólmana Dlouhého Petr Račanský," doplnil Makovec.

Za pět vteřin ale bylo opět vše jinak. „Draci se hned po buly dostali do útočného pásma a David Fečo na tečovanou střelu Zdeňka Petráše nedosáhl," litoval sokolovský vedoucí mužstva. 4:3.

V závěru hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, ale kotouč do branky Bíliny se jim protlačit nepodařilo.

Ve středu hraje sokolovský Baník po dvou zápasech na ledech soupeřů opět v domácím prostředí, od 18 hodin přivítá celek Děčína, vedený v Sokolově dobře známým Jaromírem Carvanem