Sokolovské hokejisty, kteří se převléknout ve středu 31. ledna do oranžových dresů, kdy se popáté zapojí do projektu O Kapku lepší hokej, čeká další náročná šichta. Na západ Čech dorazí pražská Slavia, tedy předposlední tým tabulky. Pokud pomýšlí Baník na elitní šestku, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále play-off, musí bezpodmínečně naplno bodovat.

„Zápasy v závěru základní části jsou de facto stejně těžké, a je jedno jestli hrajeme proti Porubě nebo Slavii, takže to bude nesmírně vyrovnané utkání,“ míní před středečním duelem, který bude zahájen v Sokolově v 18.00 hodin šestadvacetiletý útočník.

Hokejisté Znojma (bílé dresy) ve 43. kole Chance lize doma přestříleli Sokolov 6:3.
Nejsme spokojeni s výkonem, který jsme předvedli, smutnil po prohře kouč Baníku

Prozatím baníkovci porazili Slavii ve všech třech předchozích vzájemných duelech. „Záleží pouze na nás, jak se k tomu postavíme,“ je si vědom Vracovský, který vévodí kanadskému bodování Sokolova, když ve třiatřiceti zápasech prozatím nasbíral patnáct branek a čtrnáct asistencí.

„Abychom získali tři body, bude potřeba hrát celých šedesát minut, hrát zodpovědně, pro tým, obětavě, tlačit se více do zakončení, být silný v předbrankovém prostoru, to vše může rozhodnout zápas,“ vypočítával sokolovský snajpr, co vše budou muset baníkovci v duelu plnit.

Tabulka Chance liga je však řádně vyrovnaná, proto každý bod bude hodně cenný. „Budeme mít trochu výhodu, že hrajeme doma a nemusíme nikam cestovat,“ přemítal Vracovský, co by mohlo jeho týmu ještě hrát do karet od 18.00 hodin, kdy duel bude zahájen. „Doufám, že získáme tři body a napravíme nepovedený výkon ze Znojma,“ přeje si závěrem najet zpět na vítěznou vlnu forvard Baníku.

HC Baník Sokolov. Ilustrační foto.
Hit Chance ligy přinesl v Sokolově těsnou výhru Prostějova