Hokejisté Baníku Sokolov vyhráli základní část druhé ligy, poté prolétli play- off soutěže, když vyřadili Bílinu, Klášterec i Žďár shodně 3:0 na zápasy. Svou šňůru vítězných utkání v řadě natáhli na neuvěřitelné číslo 24. V hornickém městě tak vládne absolutní spokojenost. „Když jsme šli před sezonou do spolupráce s Energií, tak bylo naším záměrem postavit co nejsilnější mužstvo. To, že se to povede v takovémhle stylu, jsme nečekali, je to ohromný úspěch,“ přiznává manažer Sokolova Jaromír Carvan.

Teď však čeká sokolovský Baník další klíčový moment sezony baráž, která může hornický klub po sedmnácti letech vrátit do první ligy. „Jdeme do ní s pokorou, ale zároveň se vztyčenou hlavou. Uvidíme, jak tam budeme úspěšní,“ říká opatrně manažer Baníku. Není to však žádný alibismus. Sokolovští hokejisté jdou do bojů o postup znovu velmi soustředěně, bez zbytečných gest. Tak jako předtím do play-off.

„Nepatrný rozdíl v tvrdosti a rychlosti mezi první a druhou ligou určitě je. Šanci ale máme. V naší sestavě jsou hráči, kteří koketují s extraligou. V baráži budou rozhodovat obrany. My máme velmi dobrého gólmana Láďu Habala, v defenzivě čtyři pět kluků se zkušenostmi v nejvyšší soutěži,“ přemítá Carvan o síle Baníku i dalších týmů. Ostatně barážové soupeře sledoval na vlastní oči.

Myšlenky na případnou první ligu však krotí. „Na to se teď nekoukáme, je před námi první zápas v Mostě,“ zdůrazňuje.

Severočeský tým mají v Sokolově dobře nastudovaný. Obavy ale panují z desetidenní zápasové pauzy. „Měli jsme s tím v play-off trošku problém, vždy se znovu nastartovat. Navíc poprvé začínáme venku,“ konstatuje Carvan.

Otázkou zůstává, v jaké sestavě Severočeši nastoupí, kvůli regulím museli ze svého kádru vyškrtnout některé hráče se střídavými starty v extralize. Sokolov je až na Kuběnu kompletní. „Start do baráže bude velmi důležitý, budeme hrát svoji hru a uvidíme, na co to bude stačit,“ říká sokolovský manažer.

Do Mostu míří s Baníkem také početná skupina fanoušků. „Potvrzuje se, že Sokolov je historicky hokejové město. Jsme velmi rádi za to, že nám naši příznivci takhle pomáhají,“ děkuje Carvan.

V případě postupu chtějí v hornickém městě první ligu hrát. „Uděláme všechno pro to, aby tady byla. K našemu hlavnímu partnerovi Sokolovské uhelné, díky níž se tady vůbec hraje druhá liga, za což jí patří obrovský dík, se snažíme sehnat další partnery, aby v tom nebyla sama,“ prozrazuje Jaromír Carvan.

V baráži sokolovští hokejisté narazí na Most, Beroun, Kolín a Prostějov. Hraje se dvoukolově, dva nejlepší týmy si vybojují právo účasti v první lize.