Na led předposledního Děčína se dnes vypraví hokejisté Baníku Sokolov, čeká je zápas 24. kola druhé ligy. O favoritovi utkání je tedy jasno. Jednoduchá práce ale svěřence Mikuláše Antonika a Jana Michny na severu Čech rozhodně nečeká. „Týmy zespodu tabulky hrají doma proti celkům seshora většinou odhodlaně, nemají co ztratit," upozorňuje sokolovský kouč Antonik.

Navíc na Baník si letos soupeři dávají bedlivější pozor než vloni. „Minulou sezonu jsme překvapili, teď už s námi každý počítá. Zdá se mi, že jsou na nás soupeři daleko nabuzenější a lépe připravení," povšiml si sokolovský trenér. „Nesmíme nic podcenit," varuje.

Cíl v Děčíně je ale jednoznačný. Vyhrát v základní hrací době. „Chceme uhrát tři body. Pro play-off si chceme připravit co nejlepší pozici," má jasno Antonik.

Jedna ze stěžejních cest k úspěchu Baníku na severu Čech povede přes proměňování šancí. „V posledních zápasech jsme si vytvořili převahu, ale produktivita není taková, jak bychom si představovali," přiznává kouč Sokolova.

Děčín v posledním utkání vyhrál po prodloužení v Moravských Budějovicích. Předtím doma padl s Kolínem těsně 3:4, když čtvrtou branku inkasoval až tři minuty před koncem po chybě ve vlastní přesilové hře.

První vzájemný zápas letošní sezony vyhráli hokejisté Baníku na domácím ledě 4:2.