Mužstvo HC Klatovy bylo dalším soupeřem sokolovských hokejistů v přípravě před začátkem nového ročníku druhé ligy. Před hrstkou domácích příznivců klatovského mužstva byli v první polovině utkání aktivnější domácí borci, ve druhé byli lepší hosté. Ti však selhali v koncovce a nakonec prohráli 2:1.

Baníkovci odjeli do Klatov bez Dobřemysla, Proška a Kašpara, v mužstvu naopak letos poprvé nastoupili obránce Adam Schusser a útočníci Petr Koblasa a Jakub Flek. V mužstvu domácích se překvapivě objevil někdejší odchovanec Baníku, později hráč Plzně a dlouholetý kapitán prvoligového Berouna, Jiří Novotný.

Utkání samotné začalo opatrně, s viditelnými obrannými prvky, a tak první střelu na bránu zaznamenali diváci až na konci 6.minuty. Domácí se dostali do vedení v čase 7:53, když několikrát tečovaná střela pronikla za Honzíkova záda. Autorem branky byl Křesťan – 0:1.

Jak už bylo zmíněno, domácí byli aktivnější, hosté působili trochu unaveným dojmem. Nicméně více práce ve svém brankovišti měl domácí Gulimov. Už se zdálo, že třetina skončí jednobrankovým vedením Klatovanů, když na konci 20.minuty při signalizovaném vyloučení sokolovského hráče domácí přečíslili obranu hostů a Topinka zvýšil vedení svého celku na 2:0.

V první polovině druhého dějství domácí zle zatápěli před Honzíkovou brankou, ale skóre se neměnilo. Ve druhé pak již začínali přebírat iniciativu hosté, ale promarňovali své šance jednu za druhou. Největší měl Jakub Flek, který při svém samostatném nájezdu z bekhendu přestřelil branku. A tak stav 2:0 zůstal po čtyřiceti minutách nezměněn.

Ve druhé třetině se také na obou stranách začalo dost vylučovat, ve stejném trendu pokračoval nejistý hlavní arbitr i v posledním dějství. Žádné mužstvo však své početní výhody nevyužilo.
V čase 47:17 Baník snížil na 2:1, když skóroval po pěkné souhře Fleka s Csamangem Koblasa. Sokolovští měli v závěru utkání drtivý tlak, který ale bohužel vyšel gólově naprázdno a tak se na výsledku již nic nezměnilo.

Další utkání sokolovských bude již mistrovské, a to ve středu 17. září od 18.00 hodin, kdy se na domácím ledě střetne Baník s týmem HC Berounští Medvědi, který si jistě všichni pamatují z baráže o 1.ligu v závěru minulé sezóny. Doufejme, že nejistota kolem A mužstva v Berouně, která v současné době je, pomine a utkání se v daném termínu uskuteční.

Autor: Karel Makovec