Horníci rozhodli o své výhře prakticky v první části, kterou ovládli 4:1. Hosté ze severu Čech sice dokázali srovnat na 1:1, víc prostoru jim ale domácí Baník nedal. „Měli jsme dnes velmi dobrý vstup do zápasu. V útočném pásmu jsme si vytvářeli velmi dobrý tlak a byli jsme na kotouči. Za stavu 1:0 jsme bohužel měli fázi, kdy jsme nedělali dobře některé malé věci. Tzn. zůstali jsme jednou zbytečně s kotoučem v obranném pásmu, jednou jsme zbytečně projeli souboj v obranném pásmu. A takovými malými věcmi jsme soupeře posunuli k první brance,“ líčí sokolovský kouč Karel Mlejnek.

Ve druhé třetině ale Baník pokračoval v nastaveném trendu. Využil další dvě početní výhody a skóroval také v oslabení. „Přesilové hry hrály v utkání velkou roli. Jestli dobře počítám, tak jsme proměnili čtyři,“ poznamenal Karel Mlejnek.

Domácí si tak mohli se svými fanoušky pořádně užít druhou výhru sezony. Stejně jako ve vítězném duelu s Frýdkem-Místkem střežil hornickou klec Jan Bednář. „Jsme samozřejmě velmi rádi, že jsme utkání vyhráli, byť samozřejmě víme, že některé věci v naší hře mohou fungovat lépe. Ale pravda je taková, že jsme vyhráli po delší době, a jsme za to nesmírně rádi. Myslím si, že to klukům může pomoct i psychicky,“ míní Karel Mlejnek.

V sobotu se Baník vypraví do Ústí nad Labem, v pondělí potom přivítá Benátky.