Horníci začali před slušně zaplněnými tribunami velmi aktivně, šance však zůstaly nevyužity. Hosté si naopak počkali na svou příležitost, ta přišla dokonce při vlastním oslabení a Havlas svůj brejk zužitkoval – 0:1. A mohlo být ještě hůře. Rozhodčí viděl v závěru třetiny až oplácení Přindiše, domácí hráli oslabení výborně, ale nakonec poslali zpětnou přihrávkou nešťastně do brejku soupeře, tentokrát ale Kuchař v jejich brance odmítl další změnu skóre. „Pro gólmana to není lehké, měli jsme velké šance, nedali jsme, pak si soupeř vezme jednu a prostřelí mě. Ale musíte udělat tlustou čáru, jít dál od nuly a prostě se rozhodnout nedostat další gól,“ prozradil recept Kuchař, který hájil branku Baníku v letošní sezoně poprvé.

Ve druhé třetině Severočeši zvýšili obrátky, domácí se již tolik do zakončení nedostávali. „Z pohledu Jablonce jiné tempo, musel jsem být ještě více ve střehu,“ poukázal gólman Baníku. V posledních minutách prostřední části ale přece jen Baník dvakrát udeřil. Nejprve dotlačil po tuhém boji na brankovišti kotouč do klece Jablonce Račanský a ve 39. minutě dokonal v přesilovce obrat „mazáckým“ bekhendovým blafákem Hruška – 2:1.

Na začátku třetí třetiny ale hosté přispěchali s vyrovnáním, po minutě a půl srovnal Víšek – 2:2. „Byl to pro ně šťastný odraz, ale nezpanikařili jsme,“ líčí Kuchař.

Hrál se hokej hodný dvou nejlepších celků skupiny.

V 58. minutě strhl výhru na domácí stranu Šmejc, který ve vzduchu nasměroval Michálkovo nahození s pomocí tyčky za Hosnedla. „Štěstí se tam přiklonilo k nám, jsem za to rád,“ oddechl si sokolovský brankář.

V závěrečné power-play potom pečetil tříbodový zisk David Hruška. A oslavy, jejichž ústřední postavou byl  právě Ondřej Kuchař, mohly vypuknout naplno. „Yeah. Mám to rád. Tohle mě na tom taky baví, jako samotná hra, děkovačky. Fanoušci byli skvělí!“ radoval se.