V prvním domácím utkání nového roku přivítali hokejisté Baníku Sokolov na svém ledě tradičního soupeře, dobře technicky vybavený tým Řisut. Ostatně hosté v úvodu potvrzovali své kvality a Baník, který má ještě stále v nohách náročné vánoční trénování, několikrát v jeho obranné třetině zatlačili. K tomu jim také dopomohla přesilová hra v 7. minutě. „Hosté měli dobrý nástup do utkání, ale sehráli jsme to v obranné třetině dobře. Museli jsme být pečliví, Řisuty jsou nebezpečné, mají tam spoustu šikovných hráčů, kteří umí dát gól,“ věděl sokolovský trenér Mikuláš Antonik.

Domácí borci se ale stále více dostávali do hry a na začátku 16. minuty poprvé gólově udeřili, když se před brankou Řisut po střele Parýzka nejlépe zorientoval Koblasa a nadvakrát překonal Schwambergera v kleci hostí.

Na 2:0 zvýšil v 19. minutě po přesilové hře Švec, který zakončil povedenou kombinaci. Kotouč uklízel do téměř prázdné branky po vrácení puku od Dobřemysla.

Ve druhé třetině mohli hosté sice několikrát snížit, ale jinak už drželi pevně otěže zápasu ve svých rukou domácí hráči. Baník hned v úvodu přestál oslabení a bezprostředně po jeho skončení se skóre v neprospěch Řisut měnilo znovu. Po rychlém přečíslení zužitkoval akci Tomáše Rohana s Račanským třetí v pořadí, najíždějící Parýzek 3:0.

Ve 26. minutě byli hosté blízko vstřelení gólu. Náprstek byl v brejku faulován, a tak si celou akci zopakoval v klidu, z nařízeného trestného střílení. Výborný Habal v domácí brance se však nenechal překonat ani napodruhé.

Baník pokračoval v tlaku, který neustále rostl, a hostující střídačka musela svým svěřencům ulevit vybraným oddechovým časem.

Přesto Středočeši odolali pouze do 32. minuty. Poté předvedli domácí další povedenou akci, po ose Bauer Parýzek doputoval kotouč k Tomáši Rohanovi, který zvýšil na 4:0. „Druhá třetina byla z našeho pohledu nejpovedenější, soupeře jsme v některých situacích přetlačovali a přehrávali,“ poznamenal k prostřední části hry kouč Baníku.

Do třetí třetiny nastoupili domácí s jasným cílem. „Řekli jsme si, že to chceme odehrát vzadu na nulu, protože v několika předcházejících zápasech jsme v závěru zbytečně inkasovali, toho jsme se teď chtěli vyvarovat,“ prozradil Antonik.

A to se také nakonec podařilo. Ani v poslední dvacetiminutovce se Habal překonat nenechal, i když musel vytáhnout několik těžkých zákroků. Branka však nepadla ani na druhé straně kluziště, kde se rovněž činil gólman, zvláště při šanci Bouška. Celkově tempo hry v posledním dějství přece jen opadlo.

Hosté na hornickém ledě neodehráli špatný zápas, ale na pozorný výkon domácích, kteří díky porážce Kolína zvýšili svůj náskok na prvním místě tabulky již na šest bodů, to nestačilo.

K dalšímu utkání zamíří hokejisté Baníku v sobotu, kdy se představí na ledě Moravských Budějovic, v Sokolově se půjde na hokej znovu příští středu, na programu bude zápas s Bílinou.