Hraje se poslední minuta sobotního utkání druhé hokejové ligy mezi Baníkem Sokolov a Táborem. Hosté ještě vylepšili svou přesilovku a odvolali brankáře, hrají tak v šesti proti čtyřem a před brankou Baníku se snaží o vyrovnání. Kotouče se ale zmocní urostlý domácí bek Petr Štrach a posílá ho téměř přes celé hřiště do opuštěné klece Jihočechů. Rozhodnuto 6:4. „Snažil jsem se trefit branku, aby už byl klid, protože tam zbývalo ještě asi přes půl minuty do konce," říká sám autor pojišťovacího gólu Baníku.

Další zápas s velmi těžkým soupeřem tak sokolovští hokejisté přes závěrečné drama opět zvládli na jedničku. „Rozhodlo to, že jsme hráli až do konce, bojovali jsme, nevypustili žádný souboj," míní urostlý obránce.

Hosté, kteří okupují druhé místo tabulky skupiny Západ, potvrdili své kvality. „Tábor je určitě jeden z nejlepších celků v soutěži, celý tým mají kompatibilní, my jsme ale hráli také dobře," připomíná Štrach.

V sokolovském dresu zatím odehrál dva zápasy, a oba vítězné. S Řisuty i Táborem bral Baník tři body. „Dobře jsme se na utkání připravili a vyhráli je," pokyvuje spokojeně.

S hokejem začínal v jedné z českých hokejových líhní, v Kladně, kde také získal titul juniorského mistra extraligy. Talentovanému obránci ale v mateřském klubu trochu záhadně perspektivu nedávali. Jinak to ale viděl Vladimír Růžička, který si ho vytáhl do pražské Slavie. Na zaučenou ho sice poslal do prvoligové Kadaně a Písku, ale ještě v téže sezoně 2003/04 mu dal šanci v extralize, kde Petr Štrach odehrál tři zápasy. Stopku v nejvyšší české soutěži mu vystavilo zranění ramene, po kterém hrál již „pouze" první ligu. V Brně, Mladé Boleslavi, Vrchlabí, Znojmě a Jihlavě však vždy patřil k nejlepším hráčům. Vypomáhal i ve druholigových Benátkách.

Přetrvávající problémy s jeho vlastníkem, Duklou Jihlava, který o hráče neměl zájem, ale požadoval přemrštěné odstupné, ho poslaly na Slovensko, kde odehrál několik zápasů za Martin. Poté však již pověsil brusle a hokejku na hřebík.

Před začátkem letošní sezony se rázný bek, který se s tím nepáře na ledě ani v životě, objevil v Bílině. „Ozvali se mi, jestli si nechci jít zahrát, tak jsem to oblékl a šel jsem," přibližuje v poklidu svůj návrat. Tým Draků ho ale příliš nenadchl. „V Bílině se mi nelíbilo chování vedení k hráčům. Když se ozval Sokolov, neváhal jsem. Vidím tady i větší hokejovou perspektivu a lepší zázemí. To rozhodlo, bylo to úplně jasné," vysvětluje Štrach důvody další změny.

V hornickém klubu je zatím spokojen. „Nemám si na co stěžovat, všechno funguje tak, jak má," potvrzuje. Nekompromisní obránce s přesnou a tvrdou střelou našel v Sokolově kvalitní mužstvo. „Tým je dobrý, záleží jen na nás, kam dojdeme, jak se ke každému zápasu postavíme. Doufám, že budeme hrát play-off a co nejvíce potrápíme všechny týmy," plánuje.

Po utkání s Táborem nezapomněl pochválit také fanoušky. „Diváci jsou tady super, fandí, baví se hokejem. Naštěstí jsme hráli dobře, tak si to mohli užít. Ostatně hraje se to pro ně," říká na závěr Petr Štrach.

Petr Štrach

Věk:29 let.Výška:193 cm.Váha:90 kg.Post:Obránce.Držení hole:Levé.Odchovanec:Kladno.Kluby:Slavia Praha (extraliga), Vrchlabí, Jihlava, Znojmo, Beroun, Brno, Písek Kadaň (vše I. liga), Slaný, Benátky, Bílina (II. liga), Martin (Slovensko).