Obrovské zklamání se zračilo z tváří sokolovských hokejistů po sobotním domácím utkání s Jabloncem.

Není divu.

Baník měl během vysilující tříhodinové bitvy svého soupeře na lopatě. O výhru přišel hornický celek šest desetin vteřiny před vypršením základní hrací doby. V tomto čase se hostům podařilo srovnat na 6:6 a vynutit si tak prodloužení. Nakonec se Vlci ze severu Čech radovali z vítězství po nájezdech.

Roztrpčení byli také sokolovští diváci, a to hlavně kvůli podivným výrokům mužů v pruhovaném. Hlavně závěr se rozhodčím vůbec nepovedl, půl minuty před koncem při power-play Jablonce za stavu 6:5 totiž domácí David Hruška dojížděl v útočném pásmu odražený kotouč, k jeho převzetí a nasměrování do prázdné branky mu zabránilo pouze evidentní zahákování brusle a zatažení zpět jabloneckou hokejkou technický gól se ale nepískal, nepískalo se vlastně vůbec. Naopak vzápětí byl vyloučen sokolovský Kukla a hostům se podařilo osmivteřinovou přesilovku využít. Hlavní arbitry duelu pak musela chránit pořadatelská služba.

Baníku se přitom podařil v utkání parádní obrat, prohrával 0:2, 2:3 a poté vedl 5:3 a 6:5. Čtyři góly zaznamenal v domácím dresu Pavel Kuběna, kterému čtyřmi přihrávkami přispěl odchovanec David Hruška, který v mateřském klubu vypomáhá.