Ve 12. kole druhé ligy se v podkrušnohorském derby střetl v Klášterci nad Ohří místní celek s hokejisty HC Baník Sokolov. V utkání, které mělo výbornou kvalitu, hosté museli dotahovat dvoubrankové manko. To se jim podařilo, získali však jen jeden bod, protože o vítězi nakonec rozhodovaly nájezdy. V těch byli nakonec domácí úspěšnější.

Obě mužstva začala velmi aktivně, ale hned na začátku 2. minuty se potvrdilo, že pravidlo nedáš dostaneš stále platí. Sokolovští se dostali rychle do šance, ale v koncovce puk ztratili a domácí z rychlého protiútoku vstřelili první gól utkání. Autorem byl Řepík po asistenci Jáchyma 1:0.

Baník ale tato situace nějak nedeprimovala. Hosté se dostávali do jedné šance za druhou, ale v koncovce nebyli důslední. Také domácí se dostali k chvilkovému tlaku, Nechvátal v brance Sokolova byl však pozorný.

Další branková situace se zrodila ve 14. minutě, když hosté při přesilovce dobývali branku domácích, nechali však pootevřená obranná vrátka a Klášterečtí po brejku ve vlastním oslabení zvýšili Havlůjem na 2:0.

Po několika gólových šancích se dostal ke slovu ve skóre i Baník. Říha našel v čase 17:01 skvělým pasem ve středním pásmu Kašpara a ten svůj nájezd rovněž parádně zakončil 2:1. Tento stav zůstal až do konce třetiny.

Druhá třetina nabídla velmi pohledný hokej, hosté měli hned v úvodu velké množství brankových příležitostí, ale Damašek v brance domácích čaroval. Klášterec se naopak snažil své vedení zvýraznit, ale ani jemu se v koncovce příliš nedařilo.

Další branka přišla až ve 34. minutě, když obranou hostí prošel Salač a v pádu přesnou střelou zvýšil na 3:1 pro Klášterec. V závěru druhého dějství obě mužstva zpřesnila obrannou hru, a tak se ani na jedné straně nikdo již brankově neprosadil.

Třetí třetina přinesla zvrat v utkání. Sokolovští stejně jako v předchozím domácím utkání s Kobrou vtrhli do poslední části jako uragán a na ledové ploše byli pány. Ve 45. minutě udělala domácí obrana chybu při vyhození kotouče, toho se zmocnil všudypřítomný Boušek a snížil stav utkání na 3:2.

Tlak Sokolova přinesl ovoce i za další tři minuty. V čase 48:21 byl po průniku skrze domácí obránce faulován Vrtek a bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný si s touto situací poradil náramně, když v nájezdu „vykoupal" Damaška a pohodlně zavěsil do prázdné branky 3:3.

Také domácí měli poté několik příležitostí, ale obrana Sokolova v čele s Nechvátalem byla neprostupná. Baník své šance také nevyužil, navíc se v závěru ubránil přesilovce domácích, a tak po šedesáti minutách hlásil světelný ukazatel nerozhodný stav 3:3.

V prodloužení měl více práce Damašek, ale ani při vyloučení sokolovského Sopra a kláštereckého Maška a hře ve třech se skóre nezměnilo. A tak přišly na řadu nájezdy. Při těch se střelcům příliš nedařilo, jediným úspěšným byl domácí Salač, který svým proměněním získal pro domácí druhý bonusový bod. Za Sokolov byli neúspěšní Pražák, Vrtek i Soukup.

Z Klášterce tak sokolovští hokejisté přivážejí velmi cenný bod, ale škoda, při trošku lepší koncovce mohly být třeba i tři.