Hokejisté Baníku Sokolov mohli ještě v závěrečném, 58. kole základní části Chance ligy přeskočit předposlední Kadaň a opustit tak 16. místo tabulky. To se ale horníkům nepodařilo. Na ledě Horáckého zimního stadionu v Jihlavě prohráli 3:1.

„Utkání bylo samozřejmě ovlivněno tím, že to bylo poslední kolo ve skupině o předkolo play-off. Myslím si, že domácí pošetřili některé své opory, náš kádr byl k utkání sestaven tak, jak byl sestaven. Průběh zápasu byl jednoznačně ovlivněn v první třetině naším prohraným buly v obranném pásmu a naším vyhraným buly v oslabení, ale nepodařilo se nám tam dát okamžitě kotouč ven a inkasovali jsme na 0:2. Tyto dvě standardní situace de facto ovlivnily výsledek utkání,“ hodnotil sokolovský kouč Karel Mlejnek.

Pro toho to byl poslední mistrovský zápas na střídačce prvoligového Baníku. „Já budu mít na Jihlavu specifické vzpomínky, poslední zápas jako extraligový trenér jsem měl v Jihlavě a teď jako prvoligový také,“ připomněl s úsměvem Mlejnek, který teď míří k reprezentační dvacítce.

Naděje Sokolova na bodový zisk v Jihlavě oživil ve 49. minutě Marek Švec, který snížil na 2:1, ale v 58. minutě hosté inkasovali třetí gól z hole Harkabuse.

HC Dukla Jihlava - HC Baník Sokolov 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Branky a nahrávky: 12. Pekr (Poletín), 14. Fronk (Protasenja, Lichanec), 58. T. Harkabus (Protasenja, Lichanec) 49. Švec.

Diváci: 899.