Tajenka rozluštěna. Sokolovští hokejisté znají své soupeře pro baráž o první ligu, rozhodly o tom pondělní, páté zápasy zbývajících sérií play-off druhé ligy. Baník se utká s Přerovem a Táborem. „Tak nějak jsem to předpokládal. Vsázeli jsme se v kabině, kdo postoupí, a já jsem to trefil přesně," přibližuje sokolovský trenér Mikuláš Antonik.

Tábor je v posledních letech tradičním soupeřem Baníku, Přerov se v Sokolově představil naposledy před osmnácti lety, v sezoně, kdy hornický celek opustil první ligu. Přerovští Zubři sokolovské hokejisty rychle napodobili, po dvou letech rovněž sestoupili, a teď chtějí zpět. „S Táborem jsme letos hráli dvakrát. Poslední zápasy Přerova jsem sledoval prostřednictvím televize," říká k soupeřům kouč Baníku.

Oba týmy považuje za hodně kvalitní a odolné. „Přerov tam má hodně zkušených hráčů, hrají velice kontaktní hokej. Oba dva týmy jsou velice houževnaté, doopravdy budou bojovat. To se prokázalo i v jejich posledních sériích, kdy to zvládly v pěti zápasech. Přerov otočil zápas se Vsetínem, i když prohrával 0:2. I Tábor předváděl zvraty, Kobra nebyla jednoduchý soupeř," upozorňuje Antonik.

Rozdíl mezi Přerovem a Táborem je podle sokolovského trenéra minimální. „Myslím, že se ani moc neliší, jsou hodně podobní. Jsou na tom dobře silově, mají vyvážená mužstva. Vedle spousty šikovných hráčů mají i hokejisty, kteří jsou schopní hrát důrazný hokej. Budou hodně nepříjemní," předjímá Mikuláš Antonik.

Čtvrteční úvodní duel baráže mezi Přerovem a Táborem bude sledovat na dálku. „Chystal jsem se jet do Vsetína, do Přerova ale jet nemusím, bylo by to asi zbytečné, kouknu se na to v televizi," prozrazuje.

V obecném povědomí se považuje moravská skupina za daleko kvalitnější. V takovém tónu se dokonce vyjadřují i někteří hráči z Moravy. To Mikuláš Antonik před samotnými zápasy odmítá. „Můžou si říkat, co chtějí. Uvidí se až při vzájemné konfrontaci. Finálová série mezi Přerovem a Vsetínem byla vyrovnaná, byl to dobrý hokej. Když se tady ale zrovna dívám na naši sérii s Jabloncem (Antonik v době rozhovoru sledoval video z utkání), tak v tom nějaký výrazný rozdíl nevidím," říká.

I když určité odlišnosti bere Mikuláš Antonik v potaz. „Jsou tam specifické věci, které na Moravě hrají, ale my máme svůj herní koncept, který praktikujeme během celého roku, a toho se chceme držet. Není důvod to měnit, uvidíme, jak to bude ve vzájemných zápasech."

Na jednu věc sokolovský kouč přece jen narazil. „Mají tam méně týmů, tak je tam možná méně zápasů, jak se říká, „o ničem", kdy přijede tým ve dvanácti odevzdaných lidech. Porovnávat kvalitu obou skupin si ale netroufnu. Myslím, že všechny zápasy baráže budou hodně vyrovnané," míní trenér Baníku.