Trenér Kanis se naposledy vrátil k utkání v Klatovech. „Rozhodující se ukázaly dva momenty. Prvním bylo snížení domácích na konci druhé třetiny. Tím druhým rozhodujícím faktorem byla nevyužitá dlouhá přesilovka pět na tři ve třetí třetině. Je to možná trochu paradoxní, využili jsme třikrát početní výhodu, ale nakonec se ukázalo, že to bylo málo,“ povzdechl si trenér Baníku.

Klatovským hráčům se podařilo vyrovnat již zmiňované početní nevýhodě pět na tři. „Hned po buly vylétl kotouč do vzduchu a obránce se ho snažil zachytit. Bohužel propadl za něj. Útočník na našeho obránce vystartoval a ten musel faulovat. To, že Klatovy skórovaly po trestném střílení sice mrzí, ale především jsme měli tuhle přesilovku využít a mohlo to být jiné,“ naposledy se kouč ohlédl za utkáním.

Ve středu od 19 hodin čeká svěřence trenérů Kanise a Marvana další boj o druholigové body. V KV Areně se střetnou s Děčínem. „Děčínští hrají hodně defenzivní styl hokeje. Dokážou sehrát utkání na jeden nebo dva góly. My si budeme muset dávat pozor na jejich brejky, do kterých budou vyrážet z toho jejich obraného valu,“ popisuje trenér soupeře.

Při hře pět na pět Severočeši téměř neinkasují. „Budeme se maximálně snažit využít všechny přesilovky, které dostaneme. Věřím, že nám to půjde jako v zápase v Klatovech,“ pokračuje kouč.

V posledním zápase se Duo Kanis – Marvan muselo obejít bez několik hráčů základní sestavy. Kromě dlouhodobě zraněného kapitána Soukupa s mužstvem neodjelo několik dalších hráčů. „Uvidíme jak sestavu poskládáme. Závorka s největší pravděpodobností bude chytat v Kadani. Přindiš bere antibiotika. Nevím jak jsou na tom další hráči. Nic méně se budeme snažit po delší době doma vyhrát a připsat si doma nějaké body. Poslední zápasy v KV Areně nám vůbec nevyšli,“ uzavřel trenér Kanis.

Na zápas s Děčínem je do Karlových Varů opět vypravován autobus. Odjezd autobusu od zimního stadionu v Sokolově je v 18.00 hodin. Cena jízdenky činní 30 Kč a to i na zpět.