Svěřencům Tomáše Hamary na ledě nováčka první ligy vyšel po několika duelech konečně úvod. 

Horníci vyhráli první části po dvou brankách kapitána Tomáše Rohana 2:0. 

Ani ve druhé dvacetiminutovce ke změně nedošlo a hosté ze západu Čech navýšili své vedení až na 5:0, když se postupně trefili do kolínské klece Šik, Švec a Kverka. 

Pohodový náskok se ale ve třetí třetině proměnil v drama.

Když na konci 57. minuty snížil v přesilové hře Jankovský již na rozdíl jediného gólu, zatrnulo i čtveřici sokolovských kotelníků, kteří fandili Baníku před branami kolínského stadionu. 

Vyrovnat se už ale domácím, ani s pomocí závěrečné power play, nepodařilo a hosté tak přetrhli pětizápasovou šňůru porážek. 

SC Kolín  - HC Baník Sokolov 4:5

Branky a nahrávky: 44. Šafránek (Petržilka), 48. Petržilka, 56. Němec (Šafránek, Síla), 57. Jankovský (Šafránek) – 1. T. Rohan (D. Tůma), 14. T. Rohan (D. Tůma, Švec), 35. Šik (Hašek), 36. Švec (D. Zeman, T. Rohan), 36. Kverka (Vracovský).

Třetiny: 0:2, 0:3, 4:0.

Kolín: Sejpal (41. O. Martínek) – Husa, Kukla, Blaha, Pýcha, Váchal, Muška – Jankovský, Šafránek, Z. Král – L. Krejčík, Zumr, Petržilka – Síla, Štohanzl, Němec – R. Martínek, Semirád, J. Stehlík – Mašín. 

Sokolov: Neužil - Pohl, Poizl, Zeman, Kadeřávek, Přindiš "A", Houdek, Březák - Tůma, Rohan T. "C", Švec, Vracovský, Kverka "A", Rymon, Šik, Hašek, Jiskra, Prymula, Vrána J., Kropáček.