Poslední čtvrtinu základní části zahájili sokolovští hokejisté výhrou na ledě Bíliny 6:3 a znovu se posunuli tabulkou trochu vzhůru. Baník je šestý za pátým Kláštercem pouze kvůli horšímu skóre, na čtvrté Klatovy ztrácí tři body. Teď čeká svěřence Rostislava Kurfürsta v domácím prostředí sedmý celek skupiny Západ, nevyzpytatelná Kobra Praha.

Ve třech vzájemných duelech letošní sezony má mírně příznivější bilanci Baník. V domácím prostředí dokázali sokolovští hokejisté Pražany porazit 6:5, vybojovat výhru dokázal Baník i v prvním duelu na ledě Kobry, byť až v prodloužení (4:3). Druhý zápas v Praze však Baníku již vůbec nevyšel a „horníci" odešli z ledu s vysokou porážkou 7:2.

Zajímavý duel se dá očekávat i v sobotu. „Mají velké hráče, kterým samozřejmě především vyhovuje jejich menší kluziště, ale i venku je to velmi těžký soupeř," ví dobře kouč Sokolova.

Ten chce, jak se mezi domácími mantinely sluší, od úvodního buly na soupeře vlétnout. „Budeme se snažit hrát od začátku aktivně, praktikovat naši hru, hodně bruslit, tlačit se do koncovky, vytvářet tlak na jejich branku, hrát znovu jednoduše," má jasno.

Na co si dát v utkání pozor? „Určitě na zbytečná vyloučení, nesmíme se nechat unést hrou. Mají tam Jakeše a další hráče, kteří jsou velmi šikovní, dokážou podržet kotouč," upozorňuje Kurfürst.

Právě obrovitý Jakeš si na sokolovském ledě zřejmě našel správné místo ke střele, v posledních dvou zápasech v hornickém městě totiž dvakrát prakticky ze stejného místa u modré čáry napálil kotouč o horní tyčku do branky.

I ve vyrovnaných počtech na ledě bude potřeba Pražanům jejich útočné snažení co nejvíce znepříjemňovat. „Musíme k nim rychle přistupovat, zdvojovat je, nedat jim šanci na kombinace a rozehrávku. Budeme se snažit hrát už ve středním pásmu, abychom tam získávali kotouče a dostávali se co nejméně pod jejich tlak," odtajňuje trenér Baníku.

Sokolovští hokejisté by měli nastoupit do zápasu ve stejné sestavě jako v posledním vítězném utkání na ledě Bíliny, tedy s poněkud pozměněnými pětkami.

Jediný otazník visí zřejmě nad složením třetí obranné dvojice, kde se rozhoduje, zda vedle Zmeškala dostane příležitost Otta Novák, nebo Tomáš Jakubal. A není to rozhodování snadné, Rostislav Kurfürst byl s výkonem i přístupem obou mladých svěřenců v posledních zápasech spokojen. Právě v Bílině dostal před Novákem příležitost Jakubal. „Nováka jsem nechal odpočívat. Je to mladý hráč, hraje hodně zápasů (nastupuje i za juniorku poz. autora), chtěl jsem mu trochu ulevit. Na druhou stranu jsem také chtěl znovu vyzkoušet Jakubala, který nám předtím zahrál výborně v Klatovech a dobrý zápas nakonec sehrál i teď v Bílině. Je to pro nás plus, že se jim oběma daří," uzavřel kouč sokolovských hokejistů pozvánku na sobotní hokej.

Utkání začíná v tradičních víkendových 17.30 hodin.